Slavia přivádí posily nejen na trávník | SK Slavia Praha
Více

Slavia přivádí posily nejen na trávník

Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Novými členy představenstva SK Slavia Praha se stali Yansong Liu, strategický ředitel CITIC Europe Holdings (majoritní akcionář klubu), a Martin Říha, dosavadní generální sekretář SKS.

Do dozorčí rady SKS na pozici místopředsedy majoritní akcionář nominoval Marka Beitla, investičního ředitele CITIC Europe Holdings, a na pozici člena dozorčí rady Meng Li, ředitelku kanceláře předsedy představenstva CITIC Europe Holdings.

Cílem pro příští rok je získat jeden z pohárů – mistrovský titul nebo pohár MOL Cup. Obě pozice jsou klíčové pro postup do předkol evropských soutěží – Ligy mistrů a Evropské ligy.

„Jsem si vědom toho, že je to velmi ambiciózní cíl v těžké konkurenci našich soupeřů a posílit proto musíme nejen v rámci A-týmu, ale také v rámci managementu SKS,“ říká Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SKS.

Doplnění představenstva umožní částečné přerozdělení kompetencí mezi jednotlivými členy představenstva.

Yansong Liu bude mít na starosti zejména vztahy s majoritním akcionářem. Martin Říha ke své stávající pravomoci generálního sekretáře bude nově odpovědný za klíčové projekty a dlouhodobý rozvoj Slavie.

Klub posílí i na dalších manažerských pozicích. Manažerem odpovědným za činnost A-týmu SKS se s účinností od 1. 1. 2023 stane Přemysl Kovář.

Aktuálně

B-tým postupuje do druhé ligy

15. 6. 2024
Slávistická rezerva postoupila po výhře 2:1 v odvetném utkání play off s Velvary do druhé ligy. O branky se postaral Samuel Pikolon a vlastním gólem hostující Libor Drozda.

Do Slavie přestupuje Alexandr Bužek

15. 6. 2024
Novou posilou Slavie je mládežnický reprezentant Alexandr Bužek. Devatenáctiletý záložník, který naposledy působil ve Zlíně, podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2028.

Myslel jsem, že je to vtip. Strašně se těším

15. 6. 2024
Alexandr Bužek po podpisu čtyřleté smlouvy se Slavií zavítal k prvnímu rozhovoru. Probrali jsme jeho první rok mezi elitou, konkurenci, která v Edenu panuje, reakci rodinných příslušníků i plány do nového angažmá.

Další články