Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému | SK Slavia Praha
Více

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Jaké to je, když vás zákoutími největšího stadionu v Česku provedou legendy červenobílých barev? Prohlídky Edenu se konají každou středu a střídá se na nich řada sešívaných osobností. Ta pomikulášská však měla ještě o něco emotivnější charakter. Spolu s fanoušky totiž František Veselý mladší vzpomínal na svého tátu – vítěze Českého poháru se Slavií a mistra Evropy z Bělehradu, který by právě 7. prosince oslavil 79. narozeniny.

„404 ligových zápasů, 15 sezon a dohromady neuvěřitelných 252 gólů... To vše jen v sešívaném," vyjmenovává milníky slávistického kapitána průvodce Václav Petrák. Z jeho úst několikrát zazní označení legenda a to naprostým právem. Žádný jiný hráč totiž nemá na svém kontě více startů v dresu s hvězdou na srdci. Skvělý tah Odboru přátel, který si tehdy jednadvacetiletého Františka vyhlédl v pražské Dukle.

Ofenzivní univerzál, který dlouhé roky motal obrany soupeřů svou mrštností, hrozil zprava i zleva a obě nohy jakoby si s míčem rozuměly s lehkostí jemu vlastní. Krátce po svém přestupu pomohl Slavii k návratu do první ligy, z které už nikdy nesestoupila. Válel na domácí i evropské scéně a důležitou roli sehrál také v novodobých dějinách Slavie. Byl to právě on, kdo premiérovým výkopem pokřtil v roce 2008 nový Eden při zápase s Oxfordem.

František Veselý mladší přinesl fanouškům ukázat řadu artefaktů, které provázely jeho otce fotbalovým i soukromým životem. „Už od malička jsem si ukládal tátovy fotografie a další upomínky. Snad jsem to všechno pobral," řekl dojatý syn slávistické ikony. Setkání bylo zakončené vzpomínkou v podobě dokumentu, který fotbalový život Františka Veselého přiblížil i několika malým fanouškům, kteří si o této sešívané legendě přišli poslechnout. A nutno dodat, že lepší vypravěče si snad ani nemohli přát.Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články