Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému | SK Slavia Praha
Více

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Jaké to je, když vás zákoutími největšího stadionu v Česku provedou legendy červenobílých barev? Prohlídky Edenu se konají každou středu a střídá se na nich řada sešívaných osobností. Ta pomikulášská však měla ještě o něco emotivnější charakter. Spolu s fanoušky totiž František Veselý mladší vzpomínal na svého tátu – vítěze Českého poháru se Slavií a mistra Evropy z Bělehradu, který by právě 7. prosince oslavil 79. narozeniny.

„404 ligových zápasů, 15 sezon a dohromady neuvěřitelných 252 gólů... To vše jen v sešívaném," vyjmenovává milníky slávistického kapitána průvodce Václav Petrák. Z jeho úst několikrát zazní označení legenda a to naprostým právem. Žádný jiný hráč totiž nemá na svém kontě více startů v dresu s hvězdou na srdci. Skvělý tah Odboru přátel, který si tehdy jednadvacetiletého Františka vyhlédl v pražské Dukle.

Ofenzivní univerzál, který dlouhé roky motal obrany soupeřů svou mrštností, hrozil zprava i zleva a obě nohy jakoby si s míčem rozuměly s lehkostí jemu vlastní. Krátce po svém přestupu pomohl Slavii k návratu do první ligy, z které už nikdy nesestoupila. Válel na domácí i evropské scéně a důležitou roli sehrál také v novodobých dějinách Slavie. Byl to právě on, kdo premiérovým výkopem pokřtil v roce 2008 nový Eden při zápase s Oxfordem.

František Veselý mladší přinesl fanouškům ukázat řadu artefaktů, které provázely jeho otce fotbalovým i soukromým životem. „Už od malička jsem si ukládal tátovy fotografie a další upomínky. Snad jsem to všechno pobral," řekl dojatý syn slávistické ikony. Setkání bylo zakončené vzpomínkou v podobě dokumentu, který fotbalový život Františka Veselého přiblížil i několika malým fanouškům, kteří si o této sešívané legendě přišli poslechnout. A nutno dodat, že lepší vypravěče si snad ani nemohli přát.Aktuálně

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky na ligové derby

1. 3. 2024
V neděli 3. března odehrajeme derby se Spartou na Letné. Veškeré lístky klub rozdělil mezi fanouškovské organizace, v článku si přečtěte informace k zápasu.

Lístky na zápas s Teplicemi jsou aktuálně vyprodané

1. 3. 2024
Ve 24. kole FORTUNA:LIGY přivítáme ve Fortuna Areně tým Teplic. Vstupenky na tento duel jsou aktuálně vyprodány, do prodeje půjdou už pouze místa uvolněna majiteli permanentních vstupenek.

V sobotu 2. 3. čtvrtfinále poháru s Lokomotivou Brno

29. 2. 2024
Fotbalistky Slavie se po účasti v Lize mistryň a absolvování zimní přípravy pustí do jarní části sezony. Jejich první výzvou bude čtvrtfinálový duel poháru FAČR, který se odehraje na hřišti Lokomotivy Brno. Utkání je naplánováno na sobotu 2. března a začíná v 16:30 hodin.

Další články