Do Slavie přestupuje Petr Hronek | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přestupuje Petr Hronek

Novou posilou Slavie je Petr Hronek, devětadvacetiletý záložník, který naposledy působil v Bohemians, podepsal v Edenu smlouvu do roku 2025.

Součástí dohody mezi kluby je i hostování Jana Matouška v Ďolíčku pro jarní část sezony.

„Petr je zkušený ligový hráč, který zejména v Bohemce předváděl nadstandardní výkony. Dlouhodobě patří mezi hráče, které sledujeme, a věříme, že vhodně doplní svým herním projevem náš kádr. A bude rovněž posilou pro jádro zkušených hráčů v kabině. Proto jsme rádi využili možnosti získat ho za výhodných podmínek pro Slavii. Přeji mu, ať se mu v sešívaném dresu daří. A Honzovi Matouškovi v jeho další kariéře rovněž přejeme hodně štěstí a pevné zdraví,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

„Petr je skvěle fyzicky vybavený a připravený hráč, který pracuje na velkém prostoru. Je neskutečně platný v presinku, nešetří krokem, je hodně soubojový, nevadí mu fyzická hra. Má i určité X faktory, jako jsou jeho vynikající dlouhé auty nebo doplnění pokutového území, kde má výbornou útočnou hlavu. V poslední době je na vrcholu své výkonnosti, vypracoval se v jednoho z nejlepších hráčů svého týmu. Je to český hráč, který se, myslím, hodí do našeho stylu. Díky tomu, že mu v létě končila smlouva, to bylo výhodné i z ekonomického hlediska. Jsme rádi, že se to povedlo a získáváme hráče, který se umí obětovat pro tým, nerad prohrává a má schopnosti, které týmu pomůžou k cílům v budování mužstva, které momentálně probíhá,“ chválí první zimní posilu trenér Jindřich Trpišovský.

„Cítím velkou radost. Je mi 29 let a musím říct, že jsem asi úplně nečekal, že o mě bude mít takový klub zájem. O to víc si toho cením, o to víc jsem šťastnější,“ popisuje bezprostřední dojmy po podpisu tříletého kontraktu Petr Hronek.

Petr Hronek s fotbalem začínal v SK Dolní Chabry, kde ho trénoval jeho otec. Následně prošel mládežnickou akademií Sparty. V roce 2013 přestoupil do Jablonce, za který 12. srpna absolvoval svůj premiérový start v nejvyšší soutěži na hřišti Baníku Ostrava (4:0), nastoupil v závěru duelu na sedm minut. Další start v severočeském klubu ale nikdy nepřidal. Výrazně na sebe upozornil při hostování ve Vlašimi, kde si ho vyhlédla Příbram, v rozletu mu ale zabránilo nepříjemné zranění oka. V lednu roku 2016 středový záložník zakotvil v Jihlavě, proti Slovácku v lize poprvé skóroval a do konce ročníku 2015/16 přidal dalších pět přesných tref.

O dva roky později přestoupil do Zlína, za který si v ročníku 2018/19 zahrál i Evropskou ligu. Poslední čtyři sezony patřil 182 centimetrů vysoký záložník k oporám Bohemians, kterým v loňském ročníku pomohl udržet prvoligovou příslušnost. S bilancí 7+2 byl druhým nejlepším střelcem Klokanů. V probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY se ofenzivní univerzál trefil dvakrát a navrch přidal tři gólové přihrávky.

V nejvyšší soutěži odehrál Hronek 180 zápasů, vstřelil 31 branek a na dalších čtrnáct přihrál.

Aktuálně

Chyběla pomoc individualit. O Vlčáka mám strach

21. 7. 2024
Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci po remíze se Slováckem glosoval příčiny ztráty, vysvětlil vysokou minutáž reprezentantů, poodkryl stav marodky a hovořil o výkonech Lukáše Vorlického a Filipa Prebsla.

Nebyli jsme ve své kůži. Měl jsem skórovat...

21. 7. 2024
Kapitán Jan Bořil přišel po bezbrankové remíze se Slováckem odpovídat na dotazy novinářů. Promluvil o neproměňování šancí, rozpoložení týmu, změně postu i výkonu soupeře.

Chyby byly, ale nechal jsem tam pro Slavii srdce

21. 7. 2024
První ligový start za A-tým Slavie, navíc od první minuty. Jen tříbodový zisk chyběl... Proč duel na Slovácku skončil bez branek? Odpovídal Filip Prebsl.

Další články