Do Slavie přestupuje Petr Hronek | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přestupuje Petr Hronek

Novou posilou Slavie je Petr Hronek, devětadvacetiletý záložník, který naposledy působil v Bohemians, podepsal v Edenu smlouvu do roku 2025.

Součástí dohody mezi kluby je i hostování Jana Matouška v Ďolíčku pro jarní část sezony.

„Petr je zkušený ligový hráč, který zejména v Bohemce předváděl nadstandardní výkony. Dlouhodobě patří mezi hráče, které sledujeme, a věříme, že vhodně doplní svým herním projevem náš kádr. A bude rovněž posilou pro jádro zkušených hráčů v kabině. Proto jsme rádi využili možnosti získat ho za výhodných podmínek pro Slavii. Přeji mu, ať se mu v sešívaném dresu daří. A Honzovi Matouškovi v jeho další kariéře rovněž přejeme hodně štěstí a pevné zdraví,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

„Petr je skvěle fyzicky vybavený a připravený hráč, který pracuje na velkém prostoru. Je neskutečně platný v presinku, nešetří krokem, je hodně soubojový, nevadí mu fyzická hra. Má i určité X faktory, jako jsou jeho vynikající dlouhé auty nebo doplnění pokutového území, kde má výbornou útočnou hlavu. V poslední době je na vrcholu své výkonnosti, vypracoval se v jednoho z nejlepších hráčů svého týmu. Je to český hráč, který se, myslím, hodí do našeho stylu. Díky tomu, že mu v létě končila smlouva, to bylo výhodné i z ekonomického hlediska. Jsme rádi, že se to povedlo a získáváme hráče, který se umí obětovat pro tým, nerad prohrává a má schopnosti, které týmu pomůžou k cílům v budování mužstva, které momentálně probíhá,“ chválí první zimní posilu trenér Jindřich Trpišovský.

„Cítím velkou radost. Je mi 29 let a musím říct, že jsem asi úplně nečekal, že o mě bude mít takový klub zájem. O to víc si toho cením, o to víc jsem šťastnější,“ popisuje bezprostřední dojmy po podpisu tříletého kontraktu Petr Hronek.

Petr Hronek s fotbalem začínal v SK Dolní Chabry, kde ho trénoval jeho otec. Následně prošel mládežnickou akademií Sparty. V roce 2013 přestoupil do Jablonce, za který 12. srpna absolvoval svůj premiérový start v nejvyšší soutěži na hřišti Baníku Ostrava (4:0), nastoupil v závěru duelu na sedm minut. Další start v severočeském klubu ale nikdy nepřidal. Výrazně na sebe upozornil při hostování ve Vlašimi, kde si ho vyhlédla Příbram, v rozletu mu ale zabránilo nepříjemné zranění oka. V lednu roku 2016 středový záložník zakotvil v Jihlavě, proti Slovácku v lize poprvé skóroval a do konce ročníku 2015/16 přidal dalších pět přesných tref.

O dva roky později přestoupil do Zlína, za který si v ročníku 2018/19 zahrál i Evropskou ligu. Poslední čtyři sezony patřil 182 centimetrů vysoký záložník k oporám Bohemians, kterým v loňském ročníku pomohl udržet prvoligovou příslušnost. S bilancí 7+2 byl druhým nejlepším střelcem Klokanů. V probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY se ofenzivní univerzál trefil dvakrát a navrch přidal tři gólové přihrávky.

V nejvyšší soutěži odehrál Hronek 180 zápasů, vstřelil 31 branek a na dalších čtrnáct přihrál.

Aktuálně

Šachy a výborná obrana. Mojmír? Neskutečný výkon

3. 3. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po bezbrankové remíze na Letné o změnách v rozestavení i sestavě, debutu Jindřicha Staňka, výkonech Tomáše Vlčka a Mojmíra Chytila, remíze i situaci v tabulce.

Hned ten vůbec největší zápas! Nebál jsem se

3. 3. 2024
Jindřich Staněk při své soutěžní premiéře v dresu Slavie vychytal čisté konto v 310. derby a po zápase souboj s odvěkým rivalem hodnotil na tiskové konferenci.

310. derby na Letné skončilo bez branek

3. 3. 2024
Ligové derby čtyři dny po tom pohárovém ukázalo především souboj obran. Slávisté dokázali dokonale eliminovat útočnou sílu domácích a Jindřich Staněk tak při svém debutu v soutěžním zápase mohl oslavit i první vychytanou nulu. Bezbranková remíza znamená, že rozdíl v tabulce mezi oběma týmy zůstává čtyřbodový.

Další články