Náš výkon gradoval. Clichy je opravdu borec | SK Slavia Praha
Více

Náš výkon gradoval. Clichy je opravdu borec

Slávisté dovedli k vítězství i druhou konfrontaci proti Servette Ženeva (1:0), o dojmy z utkání i střetů s legendou Arsenalu a Manchesteru City Gaëlem Clichym se podělil Ondřej Lingr.

I druhý přípravný duel proti druhému týmu švýcarské ligy skončil výhrou Slavie, spokojenost?
„Výsledek se počítá, cení. První poločas z naší strany ale nebyl moc dobrý, hledali jsme se, máme v nohách hodně tréninků, bylo to opravdu hodně náročné. Druhou půli jsme se zlepšili, měli jsme hodně šancí, penaltu, nakonec jsme dali i gól. Celkově výkon gradoval, takový výsledek určitě bereme. Do ligy jsou ještě dva týdny, takže určitě super povzbuzení.“

Co trenéři žádali o půli? Jak jste zmínil, došlo k výraznému progresu.
„Potřebovali jsme to rozběhat, jsme unavení. Ženeva výborně kombinovala, nevěděli jsme, jak je máme presovat. Ve druhé půli jsme si couvli, to bylo ono, moc šancí už neměli. První poločas určitě lepší Ženeva, ve druhé pak my.“

Byla velká motivace zdvihnout rukavici, kterou po vás mrštil první tým, který Servette přehrál 3:0?
„Určitě, na ten zápas jsme se koukali. Kluci dali laťku vysoko, báli jsme se, abychom jim to nepokazili. Výsledek 1:0 bereme, oni měli generálku na ligu, takže super. Co jsme se dívali na výsledky jejich, tak hráli vyrovnané zápasy i s Young Boys Bern, je to silný tým.“

Na hřiště jste svedl několik soubojů s Gaëlem Clichym, trojnásobným vítězem Premier League. I ve 37 letech je stále výborným fotbalistou, že?
„Je to neskutečný borec, jeho levačka je stále fantastická. Jsou vidět zkušenosti z Premier League i národního týmu. Jsem moc rád, že jsem si proti němu mohl zahrát. Super zážitek.


Aktuálně

Ženy zahájily přípravu na novou sezonu

25. 6. 2024
Fotbalistky Slavie zahájily přípravu na novou sezonu pod vedením nového trenéra Jiřího Vágnera. V rámci přípravy čeká úřadující mistryně pětidenní soustředění v Peci pod Sněžkou a pět přípravných utkání.

Známe časy prvních pěti ligových kol

25. 6. 2024
Úvodní kolo nového ročníku ligy čeká slávisty v neděli 21. července na Slovácku od 17:00. V sobotu 27. července se sešívaní představí v prvním domácím zápase s Českými Budějovicemi od 20:00.

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

25. 6. 2024
Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

Další články