Moses Usor bude hostovat v Linci | SK Slavia Praha
Více

Moses Usor bude hostovat v Linci

Nigerijský křídelník Moses Usor odchází na roční hostování s opcí do rakouského LASKu Linec.

LASKu, který slávisté v loňské sezoně vyřadili v osmifinále Evropské konferenční ligy, patří v rakouské Bundeslize aktuálně třetí příčka.

„Moses je určitě zajímavý hráč, který se bude ještě vyvíjet. Sezonu dobře začal, ale konec podzimu už mu tolik nevyšel. Příčin byla spousta. V létě neměl volno, přeskočil z béčka do áčka, srovnával se s tím. Ve fotbale je všechno proměnlivé, nám se momentálně hrozně líbí Matěj Jurásek, který naznačil potenciál. Pokud se Matějovi vše sejde a bude zdravý, může mít dobré jaro. Typologicky jsou si s Mosesem a třeba i Ewertonem podobní, jeden druhému pak bere minutáž. Křídel máme nyní dost. Navíc musíme myslet i na pravidlo, že v české lize může nastoupit do utkání omezený počet cizinců mimo Evropskou unii,“ uvedl k odchodu Usora trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Dvacetiletý Nigerijec přišel do Slavie v zimě 2022 a celou jarní část odehrál v B-týmu, kterému šesti góly a třemi asistencemi v devíti zápasech pomohl k postupu do druhé ligy.

V posledním zápase sezony debutoval za A-tým, když nastoupil v závěru 303. pražského derby.

Po skončení sezony se mladý křídelník okamžitě připojil k A-týmu a po soustředění v Aigenu se stal stabilním členem sestavy sešívaných. V předkolech Evropské konferenční ligy důležitými góly proti Panathinaikosu a Rakówu pomohl k postupu do skupinové fáze. Ve FORTUNA:LIZE se na podzim trefil čtyřikrát, výstavní byla trefa z přímého kopu proti Jablonci.

Mosesovi přejeme na hostování hodně štěstí!

Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články