Maksym Talovjerov odchází na hostování do Lince | SK Slavia Praha
Více

Maksym Talovjerov odchází na hostování do Lince

Slavii pro jarní část sezony opouští Maksym Talovjerov. Ukrajinský stoper odchází na půlroční hostování bez opce do LASKu Linec, kde se potká s Mosesem Usorem.

„Vzhledem k tomu, že by Maksym nedostával takovou porci minut na hřišti, kterou ve svém věku potřebuje, je hostování před letním mistrovstvím Evropy do 21 let logickým řešením. Ve hře byly možnosti české i zahraniční, po domluvě s hráčem, který preferoval Linec, ale míří do Rakouska," říká o hostování sportovní ředitel Jiří Bílek.

V průběhu podzimní části sezony Talovjerov hostoval v Liberci, v aktuálním ročníku FORTUNA:LIGY odehrál za Slovan třináct ligových utkání, ve kterých vstřelil jeden gól v zápase proti Teplicím. Jednu branku přidal také v MOL Cupu, kdy se trefil do sítě Frýdku-Místku.

Během baráže o evropský šampionát si 195 centimetrů vysoký obránce připsal devět startů za ukrajinskou reprezentaci U21, ve kterých pomohl žluto-modrému výběru postoupit na EURO 2023.

Za Slavii nastoupil k přípravnému utkání proti Hradci Králové a absolvoval také soustředění v Algarve, v rámci něhož se objevil na hřišti při vítězné generálce proti Servette Ženeva.

Ať se ti v Rakousku daří, Maksyme!

Aktuálně

Lístky na zápas s Olomoucí jsou vyprodané

21. 4. 2024
Vstupenky na poslední domácí zápas základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci jsou vyprodány. Slavii bude povzbuzovat plná Fortuna Arena!

Totální podcast s Olivií Lukášovou a Gabrielou Šlajsovou

20. 4. 2024
Olivie stráží tři tyče, Gabriela brání i tvoří hru a se spoluhráčkami míří k obhajobě „doublu“. Kromě výkonů na hřišti se zajímají také o popularizaci žen ve sportu. Co říkají na kampaň #LetUsCook a v jakém stavu je český ženský fotbal? To a ještě mnohem víc se dozvíte v novém Totálním podcastu.

ONLINE: Od 14:00 úvod nadstavby proti Liberci

20. 4. 2024
Slávistky hrají od 14:00 v Horních Měcholupech úvodní zápas nadstavbové části 1. ligy žen proti Slovanu Liberec. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu.

Další články