Staňte se dárcem kostní dřeně | SK Slavia Praha
Více

Staňte se dárcem kostní dřeně

Sobota 4. února patří Světovému dni boje proti rakovině. Pomáhejte spolu s námi a přidejte se před utkáním s Brnem do registru dárců kostní dřeně.

Slavia více než deset let spolupracuje s motolskou nemocnicí, konkrétně pak se sdružením DONOR a dětskou transplantační jednotkou. Podpořit ji můžete nejen finančně, ale i tak, že někomu darujete život.

Staňte se dárcem kostní dřeně

Leukémií nebo jinou poruchou krvetvorby jen v Česku onemocní stovky lidí ročně a většinou si s ní lékaři poradí jen s pomocí léků. V několika desítkách případů ale nemocný nepřežije bez kostní dřeně od dárce. Při utkání s Brnem, v sobotu 11. února, tak budou mít fanoušci možnost se přidat do registru dárců kostní dřeně, v němž je například útočník sešívaných Stanislav Tecl nebo záložník Lukáš Provod.

Pokud jste zdraví, je vám méně než 41 let a jste ochotní pomoci cizímu člověku, budeme rádi, pokud vstup do registru zvážíte. Podmínky a překážky vstupu najdete na ZDE.

„Od roku 1989 jsme ve FN v Motole provedli transplantaci s použitím zdravého dárce u více než 600 dětí a v posledních 15 letech tvoří nepříbuzní dárci z registrů více než 80 %. Celosvětově je registrováno už téměř 40 miliónů dárců, v bankách je uskladněno k transplantaci více než 800 000 pupečníkových krví anonymních dárců. Patří jim náš velký dík,“ říká profesor MUDr. Petr Sedláček CSc, Vedoucí lékař Transplantační jednotky Kliniky dětské hematologie a onkologie ve FN Motol a předseda spolku DONOR.

Pokud budete v sobotu 11. února v Edenu chybět, ale přesto se do registru chcete přidat, seznam pracovišť najdete zde. Pokud se nenajde centrum blízko Vašeho bydliště, je možné vstup provést i na dálku.

Pomáhejme společně

Nejste vhodným dárcem? Nevadí, pomoci můžete i jinak. Hráči a zaměstnanci Slavie podporují také jedinečný projekt Fuck Cancer. Přidejte se i vy do řad „soldiers“ a dejte najevo, že ani vám to není jedno. Fair-play je důležitá nejen ve sportu, ale snad ještě víc v životě.

Registrace je zdarma, zabere jen pár minut Vašeho času a čím víc nás bude, tím více životů změní Fuck Cancer k lepšímu. Podrobnosti naleznete zde.

A především nezapomínejte na prevenci. Na co si dát pozor se dozvíte na webu projektu Fuck Cancer.

Aktuálně

Jan Sirotník prodloužil smlouvu se Slavií

20. 5. 2024
Odchovance mládežnické akademie Jan Sirotník prodloužil svou smlouvu se Slavií. Nový kontrakt platí do 30. června 2027.

Derby je naše! Parádní výkon a tři body

19. 5. 2024
Fotbalistky Slavie porazily v pátem kole nadstavby Spartu 3:1! Všechny tři branky padly v prvním poločase, o dvě se postarala Martina Šurnovská a jednu přidala Kateřina Svitková. Slávistky tak prodloužily svou neporazitelnost na 25 zápasů v řadě!

O stříbru, kvalitě ligy i výhledu do budoucna

18. 5. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil na tiskové konferenci po výhře nad Slováckem (2:1) o zklamání ze ztráty šancí na titul, popsal zvyšující se kvalitu ligy, vysekl poklonu Martinu Svědíkovi a poodkryl karty před závěrečným kolem sezony.

Další články