Staňte se dárcem kostní dřeně | SK Slavia Praha
Více

Staňte se dárcem kostní dřeně

Sobota 4. února patří Světovému dni boje proti rakovině. Pomáhejte spolu s námi a přidejte se před utkáním s Brnem do registru dárců kostní dřeně.

Slavia více než deset let spolupracuje s motolskou nemocnicí, konkrétně pak se sdružením DONOR a dětskou transplantační jednotkou. Podpořit ji můžete nejen finančně, ale i tak, že někomu darujete život.

Staňte se dárcem kostní dřeně

Leukémií nebo jinou poruchou krvetvorby jen v Česku onemocní stovky lidí ročně a většinou si s ní lékaři poradí jen s pomocí léků. V několika desítkách případů ale nemocný nepřežije bez kostní dřeně od dárce. Při utkání s Brnem, v sobotu 11. února, tak budou mít fanoušci možnost se přidat do registru dárců kostní dřeně, v němž je například útočník sešívaných Stanislav Tecl nebo záložník Lukáš Provod.

Pokud jste zdraví, je vám méně než 41 let a jste ochotní pomoci cizímu člověku, budeme rádi, pokud vstup do registru zvážíte. Podmínky a překážky vstupu najdete na ZDE.

„Od roku 1989 jsme ve FN v Motole provedli transplantaci s použitím zdravého dárce u více než 600 dětí a v posledních 15 letech tvoří nepříbuzní dárci z registrů více než 80 %. Celosvětově je registrováno už téměř 40 miliónů dárců, v bankách je uskladněno k transplantaci více než 800 000 pupečníkových krví anonymních dárců. Patří jim náš velký dík,“ říká profesor MUDr. Petr Sedláček CSc, Vedoucí lékař Transplantační jednotky Kliniky dětské hematologie a onkologie ve FN Motol a předseda spolku DONOR.

Pokud budete v sobotu 11. února v Edenu chybět, ale přesto se do registru chcete přidat, seznam pracovišť najdete zde. Pokud se nenajde centrum blízko Vašeho bydliště, je možné vstup provést i na dálku.

Pomáhejme společně

Nejste vhodným dárcem? Nevadí, pomoci můžete i jinak. Hráči a zaměstnanci Slavie podporují také jedinečný projekt Fuck Cancer. Přidejte se i vy do řad „soldiers“ a dejte najevo, že ani vám to není jedno. Fair-play je důležitá nejen ve sportu, ale snad ještě víc v životě.

Registrace je zdarma, zabere jen pár minut Vašeho času a čím víc nás bude, tím více životů změní Fuck Cancer k lepšímu. Podrobnosti naleznete zde.

A především nezapomínejte na prevenci. Na co si dát pozor se dozvíte na webu projektu Fuck Cancer.

Aktuálně

110 let Josefa Bicana. Křest i Chodník slávy

25. 9. 2023
Významná byla neděle, hrálo se 308. derby, slavnostní je i pondělí. 25. září by Josef Bican, nejlepší kanonýr historie fotbalu, oslavil 110. narozeniny.

Nový HALFTIME v den narození Josefa Bicana

25. 9. 2023
Dvanácté číslo slávistického magazínu HALFTIME je tady. Věnováno jest Josefu Bicanovi. Z úcty, symboliky, 25. září by oslavil 110. narozeniny. Prostřednictvím exkluzivní zpovědi i návštěvy u něj doma proniknete do světa Igoha Ogbua! A těšit se můžete na řadu dalších exkluzivních materiálů.

Odstartovala druhá fáze předprodeje na Tiraspol

25. 9. 2023
Vstupenky na první domácí zápas Slavie v základní skupině Evropské ligy proti Sheriffu Tiraspol se začaly od pondělí 25. 9. 14:00 prodávat v předprodeji pro permanentkáře a členy OP/FK. Pokud lístky zbydou, do volného prodeje půjdou ve středu 27. září.

Další články