Slávisté se registrovali jako dárci kostní dřeně | SK Slavia Praha
Více

Slávisté se registrovali jako dárci kostní dřeně

Slávisté si před sobotním zápasem s Brnem u stánku v koridoru stadionu nechali odebrat vzorek slin a zapojili se do registru dárců kostní dřeně.

Slavia v rámci Mezinárodního dne boje proti rakovině umožnila fanouškům Slavie, aby se zapojili do Českého registru dárců krvetvorných buněk přímo v prostoru Fortuna Arény. Kromě několika desítek fanoušků se do registru zapojili i Lukáš Masopust a Jakub Hromada i masér A-týmu Jakub Černý.

„Bavili jsme se s klukama v kabině, že by bylo krásné tímto způsobem někomu zachránit život, jsem rád, že jsem se mohl zaregistrovat,“ řekl k registraci Lukáš Masopust.

„Naskytla se nám taková možnost. Budu vděčný a budu za to rád, kdybych mohl v budoucnu takhle někomu pomoct, případně zachránit život. Je to velmi dobrá věc a jsme rádi, že jsme měli takovou možnost,“ říká Jakub Hromada.

„Ať je v registru co nejvíc lidí, kteří můžou pomoct, to je jasné,“ říká jeden z fanoušků. „Je to úplně v pohodě. Jestli to někomu pomůže, tak jenom dobré,“ dodává další slávista.

Více informací o darování kostní dřeně najdete na darujzivot.cz. Vstupní vyšetření je naprosto bezbolestné a probíhá odběrem slin ze sliznice ústní dutiny.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články