Slávisté se registrovali jako dárci kostní dřeně | SK Slavia Praha
Více

Slávisté se registrovali jako dárci kostní dřeně

Slávisté si před sobotním zápasem s Brnem u stánku v koridoru stadionu nechali odebrat vzorek slin a zapojili se do registru dárců kostní dřeně.

Slavia v rámci Mezinárodního dne boje proti rakovině umožnila fanouškům Slavie, aby se zapojili do Českého registru dárců krvetvorných buněk přímo v prostoru Fortuna Arény. Kromě několika desítek fanoušků se do registru zapojili i Lukáš Masopust a Jakub Hromada i masér A-týmu Jakub Černý.

„Bavili jsme se s klukama v kabině, že by bylo krásné tímto způsobem někomu zachránit život, jsem rád, že jsem se mohl zaregistrovat,“ řekl k registraci Lukáš Masopust.

„Naskytla se nám taková možnost. Budu vděčný a budu za to rád, kdybych mohl v budoucnu takhle někomu pomoct, případně zachránit život. Je to velmi dobrá věc a jsme rádi, že jsme měli takovou možnost,“ říká Jakub Hromada.

„Ať je v registru co nejvíc lidí, kteří můžou pomoct, to je jasné,“ říká jeden z fanoušků. „Je to úplně v pohodě. Jestli to někomu pomůže, tak jenom dobré,“ dodává další slávista.

Více informací o darování kostní dřeně najdete na darujzivot.cz. Vstupní vyšetření je naprosto bezbolestné a probíhá odběrem slin ze sliznice ústní dutiny.

Aktuálně

Hvězdné přání. Fotit jako ve snu a setkání s kapitánem

13. 4. 2024
Dárek k 25. narozeninám pro velkou slávistku Denisu, která se s obětavostí sobě vlastní stará o svoji imobilní babičku. Přitom zvládá nejen studovat, ale také pracovat na plný úvazek. Díky projektu „Hvězdné přání“ jsme Denise umožnili prožít jeden z jejích velkých životních snů. Stát se na jeden den fotografkou svého milovaného klubu.

Choreoškolka vol. 2 na zápase s Olomoucí

13. 4. 2024
Další díl unikátního projektu pro malé slávistické fanatiky je tady. Před domácím zápasem s Olomoucí opět proběhne Choreoškolka, slávisty znovu požene do boje Dětský kotel.

Společně pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně

12. 4. 2024
Nedělní ligový šlágr mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha bude mít opět charitativní podtext. Oba kluby tím naváží na předchozí společné aktivity v oblasti CSR a tentokráte před vzájemným zápasem podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Zapojit se mohou i fanoušci obou klubů.

Další články