Šest slávistů v nominaci české reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Šest slávistů v nominaci české reprezentace

Pro zápasy proti Polsku a Moldavsku povolal trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý šest hráčů Slavie, tři se k týmu připojí poprvé.

První pozvánku do A-týmu reprezentace obdrželi David Douděra, David Jurásek a Matěj Jurásek. Všichni v minulosti reprezentovali v mládežnických kategoriích, David Jurásek a Matěj Jurásek pomohli reprezentační jednadvacítce v kvalifikaci na letní EURO. David Douděra oblékl reprezentační dres naposledy v roce 2019 také v kategorii do jednadvaceti let.

Tři nováčci doplní Tomáše Holeše, Petra Ševčíka a Ondřeje Lingra. Mezi náhradníky jsou připravení Ondřej Kolář, Václav Jurečka a Stanislav Tecl.

Česká reprezentace vstoupí do kvalifikačního cyklu o postup na EURO 2024, které pořádá Německo. V cestě na evropský šampionát stojí Čechům Polsko, Moldavsko, Albánie a Faerské ostrovy. První zápas odehrají 24. března ve 20:45 v Edenu proti Polsku, druhé utkání je na programu 27. března v Kišiněvě proti Moldavsku také od 20:45.

Pro přípravné zápasy reprezentace do jednadvaceti let proti Belgii a Nizozemsku povolal trenér Suchopárek Antonína Kinského, Davida Pecha, Filipa Prebsla, Tomáše Vlčka a Matěje Valentu.

Mezi náhradníky budou připravení Matyáš Vágner, Jakub Markovič, Denis Halinský, Michal Beran a Marek Icha. Utkání lvíčat proti Belgii je na programu 24. března od 18:00, zápas s Nizozemskem se odehraje o tři dny později od 14:00.

Aktuálně

Šestice slávistů v nominaci české reprezentace

2. 10. 2023
Trenér Jaroslav Šilhavý povolal ke kvalifikačním zápasům o EURO 2024 proti Albánii a Faerským ostrovům šest slávistů. Kdo bude hájit české barvy?

Sheriff Tiraspol: Hegemon z Podněstří

2. 10. 2023
Dvacet šest let existence, dvacet jedna moldavských titulů. To je neuvěřitelná bilance Sheriffu Tiraspol v jeho krátké historii. K tomu připočtěme vyplenění Santiaga Barnabéu či mezi slávisty nechvalně proslulé vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů v roce 2009. Přinášíme vám představení čtvrtečního soupeře Slavie ve 2. kole základní skupiny G Evropské ligy.

Úspěšné nábory v partnerských klubech

2. 10. 2023
Září, měsíc slávistických náborů je za námi. Proběhly nábory do partnerských klubů v Březiněvsi, na Braníku, Čafce, Zbraslavi a ve Kbelích.

Další články