Šest slávistů v nominaci české reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Šest slávistů v nominaci české reprezentace

Pro zápasy proti Polsku a Moldavsku povolal trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý šest hráčů Slavie, tři se k týmu připojí poprvé.

První pozvánku do A-týmu reprezentace obdrželi David Douděra, David Jurásek a Matěj Jurásek. Všichni v minulosti reprezentovali v mládežnických kategoriích, David Jurásek a Matěj Jurásek pomohli reprezentační jednadvacítce v kvalifikaci na letní EURO. David Douděra oblékl reprezentační dres naposledy v roce 2019 také v kategorii do jednadvaceti let.

Tři nováčci doplní Tomáše Holeše, Petra Ševčíka a Ondřeje Lingra. Mezi náhradníky jsou připravení Ondřej Kolář, Václav Jurečka a Stanislav Tecl.

Česká reprezentace vstoupí do kvalifikačního cyklu o postup na EURO 2024, které pořádá Německo. V cestě na evropský šampionát stojí Čechům Polsko, Moldavsko, Albánie a Faerské ostrovy. První zápas odehrají 24. března ve 20:45 v Edenu proti Polsku, druhé utkání je na programu 27. března v Kišiněvě proti Moldavsku také od 20:45.

Pro přípravné zápasy reprezentace do jednadvaceti let proti Belgii a Nizozemsku povolal trenér Suchopárek Antonína Kinského, Davida Pecha, Filipa Prebsla, Tomáše Vlčka a Matěje Valentu.

Mezi náhradníky budou připravení Matyáš Vágner, Jakub Markovič, Denis Halinský, Michal Beran a Marek Icha. Utkání lvíčat proti Belgii je na programu 24. března od 18:00, zápas s Nizozemskem se odehraje o tři dny později od 14:00.

Aktuálně

Byli jsme málo nebezpeční. Nic ale není ztracené

26. 3. 2023
Trenér slávistek Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová hovořili po derby o příčinách porážky, chybě u inkasované branky, situaci v tabulce a poděkovali také fanouškům, kteří je na Letnou přišli podpořit.

Na závěr základní části těsná prohra v derby žen

26. 3. 2023
Slávistky v derby v epet Areně padly nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelily domácí krátce po poločase. Před nadstavbou jsou tak slávistky na druhém místě ligové tabulky.

Online: Od 14:00 derby žen na Letné

25. 3. 2023
Slávistky hrají od 14:00 první jarní derby sezony proti Spartě a to na hlavním stadionu soupeře v epet Areně. Jakou sestavu vybral pro tento důležitý duel trenér Karel Piták?

Další články