Šest slávistů v nominaci české reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Šest slávistů v nominaci české reprezentace

Pro zápasy proti Polsku a Moldavsku povolal trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý šest hráčů Slavie, tři se k týmu připojí poprvé.

První pozvánku do A-týmu reprezentace obdrželi David Douděra, David Jurásek a Matěj Jurásek. Všichni v minulosti reprezentovali v mládežnických kategoriích, David Jurásek a Matěj Jurásek pomohli reprezentační jednadvacítce v kvalifikaci na letní EURO. David Douděra oblékl reprezentační dres naposledy v roce 2019 také v kategorii do jednadvaceti let.

Tři nováčci doplní Tomáše Holeše, Petra Ševčíka a Ondřeje Lingra. Mezi náhradníky jsou připravení Ondřej Kolář, Václav Jurečka a Stanislav Tecl.

Česká reprezentace vstoupí do kvalifikačního cyklu o postup na EURO 2024, které pořádá Německo. V cestě na evropský šampionát stojí Čechům Polsko, Moldavsko, Albánie a Faerské ostrovy. První zápas odehrají 24. března ve 20:45 v Edenu proti Polsku, druhé utkání je na programu 27. března v Kišiněvě proti Moldavsku také od 20:45.

Pro přípravné zápasy reprezentace do jednadvaceti let proti Belgii a Nizozemsku povolal trenér Suchopárek Antonína Kinského, Davida Pecha, Filipa Prebsla, Tomáše Vlčka a Matěje Valentu.

Mezi náhradníky budou připravení Matyáš Vágner, Jakub Markovič, Denis Halinský, Michal Beran a Marek Icha. Utkání lvíčat proti Belgii je na programu 24. března od 18:00, zápas s Nizozemskem se odehraje o tři dny později od 14:00.

Aktuálně

Jan Sirotník prodloužil smlouvu se Slavií

20. 5. 2024
Odchovance mládežnické akademie Jan Sirotník prodloužil svou smlouvu se Slavií. Nový kontrakt platí do 30. června 2027.

Derby je naše! Parádní výkon a tři body

19. 5. 2024
Fotbalistky Slavie porazily v pátem kole nadstavby Spartu 3:1! Všechny tři branky padly v prvním poločase, o dvě se postarala Martina Šurnovská a jednu přidala Kateřina Svitková. Slávistky tak prodloužily svou neporazitelnost na 25 zápasů v řadě!

O stříbru, kvalitě ligy i výhledu do budoucna

18. 5. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil na tiskové konferenci po výhře nad Slováckem (2:1) o zklamání ze ztráty šancí na titul, popsal zvyšující se kvalitu ligy, vysekl poklonu Martinu Svědíkovi a poodkryl karty před závěrečným kolem sezony.

Další články