Slavia členem Asociace společenské odpovědnosti | SK Slavia Praha
Více

Slavia členem Asociace společenské odpovědnosti

Po stanovení jasné strategie společenské odpovědnosti (CSR) a založení Nadačního fondu Slavie se klub stal také součástí tuzemské Asociace společenské odpovědnosti.

Klub rovněž zaslal přihlášku do mezinárodní asociace The European Football for Development Network (EFDN).

Slavia tak udělala další z důležitých kroků na své letošní cestě stát se společensky odpovědným klubem, který nejenom pomáhá tam, kde je to potřeba, ale záleží mu také na komunitě, v níž působí, nebo na dopadech na životní prostředí.

„Mít přesah do jiných oblastí mimo sport jsme dostali do vínku. Všemi kroky, které postupně činíme a v letošním roce jich bude celá řada, navazujeme na naši historii, v níž pomoc, zodpovědnost a morální principy hrály zásadní roli,“ upřesňuje Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

V České republice vstoupila Slavia do Asociace společenské odpovědnosti, která patří k největším iniciativám v zemi. Ve svých aktivitách podporuje nejen principy CSR, ale také globální cíle udržitelného rozvoje, které jsou definované OSN. Členskou základnu tvoří už více než 500 firem, organizací i neziskových společností z nejrůznějších oblastí. Slavia tak bude mít jedinečnou příležitost sdílet své zkušenosti, a především se inspirovat a dál rozvíjet v rámci bohatého networkingu.

„V tuto chvíli se aktivně angažujeme v projektech v sociální oblasti, ať jde o onkologicky nemocné pacienty, mládež či oblast paliativní péče. Postupně se chceme více zaměřit na prohlubování a dosahování cílů například v enviromentální oblasti. Abychom snížili spotřebu energie, více využívali alternativní zdroje, anebo se celkově se zaměřili na waste management. A právě díky členství v Asociaci věříme, že získáme spoustu inspirativních příkladů,“ doplnila Michaela Schejbalová, CSR manažerka Slavie.

Druhou významnou asociací je mezinárodní The European Football for Development Network (EFDN), kam Slavia zaslala svou přihlášku a pracuje se na jejím kladném vyřízení.

EFDN se skládá z profesionálních fotbalových klubů, lig a fotbalových svazů, jež se angažují ve prospěch svých komunit a společenské odpovědnosti a mají chuť spolupracovat a angažovat se na evropské úrovni.

Cílem asociace je propagovat sílu fotbalu jako nástroje sociálního rozvoje a podporovat úsilí členů v jejich iniciativách. Slavia si velmi dobře uvědomuje, že profesionální sport, včetně fotbalu, může mít i vzhledem ke své popularitě a stále rostoucí sledovanosti velmi významný vliv na své okolí, čehož chce využít k pozitivním dopadům.

EFDN v současné době tvoří více než 150 klubů, lig a fotbalových svazů z 32 evropských zemí.

Aktuálně

Samovo odpoledne snů s Davidem Juráskem

6. 6. 2023
Na chvilku zapomeňte na každodenního starosti a společně se sedmiletým Samem Slabým se přeneste do míst, kde se plní červenobílá hvězdná přání. Do Edenu, kde Slavia rozdává radost těm, kteří se právě ocitají v těch nejtěžších a zdánlivě bezvýchodných situacích.

Mistři z U15. Přípravky ovládly Planeo Cup.

6. 6. 2023
Žáci v Novém Bydžově vyhráli 1:2 a mají na čele tabulky nedostižní náskok. Kategorie U8 vyhrála Planeo Cup. Mladší žáci vyrazili na turnaj do Nizozemska. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Další články