Brankářka Olivie Lukášová na třetím místě Fotbalistky roku 2022 | SK Slavia Praha
Více

Brankářka Olivie Lukášová na třetím místě Fotbalistky roku 2022

Brankářka Slavie a jednička fotbalové reprezentace Olivie Lukášová se umístila na třetím místě v anketě Fotbalistka roku 2022!

Rok 2022 byl pro brankářku Slavie nejlepší v kariéře a po zásluze se dostala do nominace třech nejlepších hráček v anketě Fotbalistka roku 2022, kde se umístila za Kateřinou Svitkovou z Chelsea a Andreou Staškovou z Atletika Madrid na třetím místě. V dresu Slavie vychytala v minulém roce islandský Valur, čímž pomohla k historickému postupu slávistek do základní skupiny Ligy mistryň. Tam se postavila proti italskému Římu, rakouskému St.Poltenu a německému Wolfsburgu, kterému nedovolila svým nadstandardním výkonem nedovolila vstřelit branku a po celou dobu základní skupiny patřila mezi nejlepší hráčky Slavie. V reprezentačním dresu si připsala do svých statistik dvě důležitá čistá konta, nejprve v únoru proti týmu USA a v řijnu proti úřadujícím mistryním Evropy z Anglie, před vyprodaným stadionem v Brightonu, kde odchytala podle svých slov největší zápas své kariéry.

Dostat se do trojice nejlepších fotbalistek České republiky roku 2022 je pro mě neskutečná čest a vnímám to jako takovou “třešničku na dortu” za celým povedeným rokem 2022. Byl to pro mě nejlepší rok v mojí dosavadní kariéře a myslím si, že jsem udělala velký sportovní i lidský posun ve svém životě. Samozřejmě, že naše týmové výkony hodně pomohly v tom, jak jsem se cítila na hřišti i já, a v tom, jaké jsem následně podávala individuální výkony. Dlouho jsem na sobě pracovala, snažila se dostat do dobré formy a to se mi právě v minulém roce podařilo - odměnou je nominace mezi tři nejlepší hráčky poprvé v mojí kariéře. Stále ještě vnímám, že jsem v jednadvaceti letech dost mladá a doufám, že toho mám ještě hodně před sebou a proto umístění v této anketě je pro mě velká pocta a motivuje mě k další práci, okomentovala svoje umístění brankářka Slavie Olivie Lukášová.


Aktuálně

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky na ligové derby

1. 3. 2024
V neděli 3. března odehrajeme derby se Spartou na Letné. Veškeré lístky klub rozdělil mezi fanouškovské organizace, v článku si přečtěte informace k zápasu.

Lístky na zápas s Teplicemi jsou aktuálně vyprodané

1. 3. 2024
Ve 24. kole FORTUNA:LIGY přivítáme ve Fortuna Areně tým Teplic. Vstupenky na tento duel jsou aktuálně vyprodány, do prodeje půjdou už pouze místa uvolněna majiteli permanentních vstupenek.

V sobotu 2. 3. čtvrtfinále poháru s Lokomotivou Brno

29. 2. 2024
Fotbalistky Slavie se po účasti v Lize mistryň a absolvování zimní přípravy pustí do jarní části sezony. Jejich první výzvou bude čtvrtfinálový duel poháru FAČR, který se odehraje na hřišti Lokomotivy Brno. Utkání je naplánováno na sobotu 2. března a začíná v 16:30 hodin.

Další články