Brankářka Olivie Lukášová na třetím místě Fotbalistky roku 2022 | SK Slavia Praha
Více

Brankářka Olivie Lukášová na třetím místě Fotbalistky roku 2022

Brankářka Slavie a jednička fotbalové reprezentace Olivie Lukášová se umístila na třetím místě v anketě Fotbalistka roku 2022!

Rok 2022 byl pro brankářku Slavie nejlepší v kariéře a po zásluze se dostala do nominace třech nejlepších hráček v anketě Fotbalistka roku 2022, kde se umístila za Kateřinou Svitkovou z Chelsea a Andreou Staškovou z Atletika Madrid na třetím místě. V dresu Slavie vychytala v minulém roce islandský Valur, čímž pomohla k historickému postupu slávistek do základní skupiny Ligy mistryň. Tam se postavila proti italskému Římu, rakouskému St.Poltenu a německému Wolfsburgu, kterému nedovolila svým nadstandardním výkonem nedovolila vstřelit branku a po celou dobu základní skupiny patřila mezi nejlepší hráčky Slavie. V reprezentačním dresu si připsala do svých statistik dvě důležitá čistá konta, nejprve v únoru proti týmu USA a v řijnu proti úřadujícím mistryním Evropy z Anglie, před vyprodaným stadionem v Brightonu, kde odchytala podle svých slov největší zápas své kariéry.

Dostat se do trojice nejlepších fotbalistek České republiky roku 2022 je pro mě neskutečná čest a vnímám to jako takovou “třešničku na dortu” za celým povedeným rokem 2022. Byl to pro mě nejlepší rok v mojí dosavadní kariéře a myslím si, že jsem udělala velký sportovní i lidský posun ve svém životě. Samozřejmě, že naše týmové výkony hodně pomohly v tom, jak jsem se cítila na hřišti i já, a v tom, jaké jsem následně podávala individuální výkony. Dlouho jsem na sobě pracovala, snažila se dostat do dobré formy a to se mi právě v minulém roce podařilo - odměnou je nominace mezi tři nejlepší hráčky poprvé v mojí kariéře. Stále ještě vnímám, že jsem v jednadvaceti letech dost mladá a doufám, že toho mám ještě hodně před sebou a proto umístění v této anketě je pro mě velká pocta a motivuje mě k další práci, okomentovala svoje umístění brankářka Slavie Olivie Lukášová.


Aktuálně

Samovo odpoledne snů s Davidem Juráskem

6. 6. 2023
Na chvilku zapomeňte na každodenního starosti a společně se sedmiletým Samem Slabým se přeneste do míst, kde se plní červenobílá hvězdná přání. Do Edenu, kde Slavia rozdává radost těm, kteří se právě ocitají v těch nejtěžších a zdánlivě bezvýchodných situacích.

Mistři z U15. Přípravky ovládly Planeo Cup.

6. 6. 2023
Žáci v Novém Bydžově vyhráli 1:2 a mají na čele tabulky nedostižní náskok. Kategorie U8 vyhrála Planeo Cup. Mladší žáci vyrazili na turnaj do Nizozemska. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Další články