Slávisté v anketě Fotbalista roku | SK Slavia Praha
Více

Slávisté v anketě Fotbalista roku

Ondřej Lingr se v anketě Fotbalista roku umístil na osmém místě, Jindřich Trpišovský byl třetí mezi trenéry. Na skvělé třetí příčce skončila na pondělním galavečeru Olivie Lukášová.

V anketě tradičně hlasovali členové fotbalové akademie, do níž patří prvoligoví trenéři, kapitáni prvoligových týmů, reprezentanti s minimálně jedenatřiceti starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků, vybraní zástupci médií a fotbalové asociace.

Pondělní galavečer proběhl v pražském hotelu Hilton.

V hlavní kategorii Centropol Fotbalista roku 2022 skončil Ondřej Lingr na osmém místě, jeho spoluhráč Tomáš Holeš obsadil třináctou příčku. Exsešívané duo z West Hamu Souček-Coufal bralo čtvrtou, respektive šestou pozici.

Brankářku Slavie a oporu národního týmu Olivii Lukášovou předstihly v anketě Puma Fotbalistka roku 2022 pouze útočnice Juventusu Andrea Stašková, která obhájila loňské prvenství, a bývalá slávistka Kateřina Svitková, v současné době záložnice londýnské Chelsea.

Mezi nejlepšími deseti fotbalistkami roku 2022 figurují ze slávistek i čtvrtá Tereza Szewieczková, devátá Tereza Krejčiříková a desátá Gabriela Šlajsová.

Fortuna Trenérem roku 2022 byl vyhlášen Michal Bílek, Jindřich Trpišovský skončil třetí. V Centropol Talentu roku bral Matěj Jurásek čtvrtou pozici.

Všem oceněným slávistům blahopřejeme!

Aktuálně

Samovo odpoledne snů s Davidem Juráskem

6. 6. 2023
Na chvilku zapomeňte na každodenního starosti a společně se sedmiletým Samem Slabým se přeneste do míst, kde se plní červenobílá hvězdná přání. Do Edenu, kde Slavia rozdává radost těm, kteří se právě ocitají v těch nejtěžších a zdánlivě bezvýchodných situacích.

Mistři z U15. Přípravky ovládly Planeo Cup.

6. 6. 2023
Žáci v Novém Bydžově vyhráli 1:2 a mají na čele tabulky nedostižní náskok. Kategorie U8 vyhrála Planeo Cup. Mladší žáci vyrazili na turnaj do Nizozemska. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Další články