Slávisté v anketě Fotbalista roku | SK Slavia Praha
Více

Slávisté v anketě Fotbalista roku

Ondřej Lingr se v anketě Fotbalista roku umístil na osmém místě, Jindřich Trpišovský byl třetí mezi trenéry. Na skvělé třetí příčce skončila na pondělním galavečeru Olivie Lukášová.

V anketě tradičně hlasovali členové fotbalové akademie, do níž patří prvoligoví trenéři, kapitáni prvoligových týmů, reprezentanti s minimálně jedenatřiceti starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků, vybraní zástupci médií a fotbalové asociace.

Pondělní galavečer proběhl v pražském hotelu Hilton.

V hlavní kategorii Centropol Fotbalista roku 2022 skončil Ondřej Lingr na osmém místě, jeho spoluhráč Tomáš Holeš obsadil třináctou příčku. Exsešívané duo z West Hamu Souček-Coufal bralo čtvrtou, respektive šestou pozici.

Brankářku Slavie a oporu národního týmu Olivii Lukášovou předstihly v anketě Puma Fotbalistka roku 2022 pouze útočnice Juventusu Andrea Stašková, která obhájila loňské prvenství, a bývalá slávistka Kateřina Svitková, v současné době záložnice londýnské Chelsea.

Mezi nejlepšími deseti fotbalistkami roku 2022 figurují ze slávistek i čtvrtá Tereza Szewieczková, devátá Tereza Krejčiříková a desátá Gabriela Šlajsová.

Fortuna Trenérem roku 2022 byl vyhlášen Michal Bílek, Jindřich Trpišovský skončil třetí. V Centropol Talentu roku bral Matěj Jurásek čtvrtou pozici.

Všem oceněným slávistům blahopřejeme!

Aktuálně

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

U15 vyhrála Turnaj národů v Ostravě

22. 4. 2024
Žáci v Ostravě nepoznali chuť porážky, a i díky zvládnutým pokutovým kopům se probojovali až do finále. V něm porazili Herthu Berlín. Nejlepším střelcem turnaje se stal se čtyřmi góly Matouš Srb.

Další články