Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci. | SK Slavia Praha
Více

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Sobota 25. března

U12

SK Slavia Praha vs. FK Teplice U13 5:4

Sestava: Vlasák, Jeřábek – Vavrla, Blažek, Odei, Lysyi, Rigoci, Petrović, Sklenář, Rusyn, Dvořák, Skopec, Kopřiva, Kočí, Rakár, Javůrek, Kléma, Šíma

Góly: 3x Kléma, 2x Rigoci

Hodnocení trenéra Davida Pilaře: Čekali jsme opět vyrovnané utkání, jako v předchozím zápase s Teplicemi, a to se také potvrdilo. Dostali jsme se do vedení po akci z křídelního prostou, soupeř ale vyrovnal, a ještě odskočil na rozdíl dvou branek. Kluci pořád hráli trpělivě a snažili se dostávat do šancí jak po individuálních akcích, tak i po součinnostech. Přidali také na tempu a podařilo se jim vyrovnat. V závěrečné třetině chtěly oba týmy zvítězit. Teplice nevyužili dvě gólové šance, kde nás podržel gólman. My rozhodli ke konci utkání z pokutového kopu. Utkání mělo vše. Bylo hráno v tempu a obou týmům patří velký dík za to, jaký fotbal byl k vidění.

U11

SK Slavia Praha vs. FK Teplice U12 3:8

Sestava: Vohralik, Kubička – Bayo, Botnari, Dvořák, Franěk, Freimann, Hlaváč, Jozífek, Kočina, Lžíčař, Paur, Plháček, Valenta, Pokorný, Podhorský

Góly: Podhorský, Paur, Valenta

Hodnocení trenéra Tomáše Wolfa: Potkali jsme se se soupeřem, který byl fyzicky vyspělejší. Prvních pět minut jsme se těžko dostávali z vlastní poloviny, kde nám chyběla přesnost. Od začátku ale kluci přišli na hřiště odhodláni, s velmi dobrým pohybem, a to jsme si drželi po celý zápas. Hráli jsme hodně na míči, dobře točili hru, skvěle přepínali a měli hodně zisků z presinku. Ve druhé třetině jsme dostali šest gólů po individuálních chybách na naší polovině. I přesto jsme se do zápasu vždy dokázali vrátit skvělou hrou a odhodláním zápas otočit. Sráželi nás ale laciné chyby i klid v koncovce. Nedokázali jsme vyřešit čtyři osamocené nájezdy na branku hned v první třetině a poslední jsme zbrkle zakončovali. I tak kluci zaslouží velkou pochvalu za skvělý výkon, odhodlání, přístup a odvahu.

U9

Miniturnaj Liberec

Hodnocení trenéra Jana Duse: bude doplněno

U8

SK Šestajovice U9 vs. SK Slavia Praha

Hodnocení trenéra Jana Mitála: V sobotu jsme odehráli přátelák v Šestajovicích. Na jednom hřišti to byl vyrovnaný zápas a jak my, tak i soupeř předvedl spoustu hezkých individuálních akcí a zajímavých kombinací. Na druhém hřišti už byl znát velký rozdíl. Naši kluci si ale mohli vyzkoušet dovednosti z tréninků a zapojili jsme i dva kluky z U7, kteří s námi byli úplně poprvé. Zažili tak povedenou premiéru a podařilo se jim vstřelit pár hezkých gólů.

U7

SK Slavia Praha vs. FC Tempo Praha

Hodnocení trenéra Petra Bystričana: Odehráli jsme zápas s velmi kvalitním soupeřem. Naši hráči byli po celou dobu zápasu pozorní, ukázali velké emoce a spousty dovedností. Padlo dohromady přes 80 branek.

Neděle 26. března

U18

SK Slavia Praha vs. FK Pardubice 6:2 (2:1)

Sestava: Rezek – Kolář, Hanzelka, Mervard, Hausman (34. Zima) – Dufek (85. Tomas), Slončík (46. Jinoch Josef), Shami – Kašpírek (46. Hefner), Toula, Jelínek (61. Růžička)

Góly: 4. Slončík, 39. Dufek, 52. Jelínek, 57. Shami, 62. a 84. Jinoch Josef

Hodnocení trenéra Jaroslava Machače: Po výsledkovém hororu z minulého týdne jsme do zápasu vstupovali s velkým odhodláním to odčinit. To se také podařilo. Proti velmi dobrému soupeři se však vítězství nerodilo lehce. Směrem do útoku jsme byli efektivní a proměnili skoro vše, co jsme si vypracovali. Pardubice se prezentovali rychlým přímočarým fotbalem a hráli stále stejně i přesto, že skóre narůstalo. Stále máme problémy se zadní linií, která až příliš couvá a vznikají pak větší prostory mezi řadami. Díky tomu se nám i méně dařil presink. Herně to tedy stále nebylo ono, ale kvalitou v zakončení jsme dokázali vysoko zvítězit.

U16

SK Slavia Praha vs. FK Pardubice 7:3 (4:0)

Sestava: Obdržálek – Palivec, Fuksa (62. Sládek), Adam, Beran – Čížek (54. Potměšil), Kočvara, Filippov – Antič (54. Šmiga J.), Kotrba (54. Kumpan), Kolařík

Góly: 21. Antič, 27. a 73. Kolařík, 36. Čížek, 42. a 53. Kotrba, 58. Kumpan

Hodnocení trenéra Jaroslava Machače: Pro oko diváka to bylo výborné utkání ve všech směrech. K vidění byl kvalitní fotbal, plný krásných akcí a šancí. Hrálo se ve vysoké intenzitě, a to po celých devadesát minut. My byli velice kvalitní v kombinaci a efektivní v pokutovém území. Soupeř urputně bránil a po zisku a dlouhém míči vyrážel v pěti šesti hráčích do sprintu a spoléhal na rychlé protiútoky. Ve druhé půli tak dokázal výsledkově utkání snížit, kdy jsme po vystřídání ztratili pevnost naší obranné hry. Obdržené branky jsou malým varovným prstem. Hra na míči a naše útočná fáze byly na vysoké úrovni.

U10

Miniturnaj Brno

Hodnocení trenéra Daniela Vilhelma: Turnaj nám herně nevyšel. Měli jsme špatné první doteky, míč nám při jeho vedení spíš překážel, dělali jsme hodně kliček do soupeře a přihrávali bez razance. Soupeře jsme přehráli spíše běháním a vůlí vyhrát. Naše hra byla trochu zběsilá a nesouvislá.

Aktuálně

Béčko si odvezlo z Velvar bezbrankovou remízu

13. 6. 2024
Slávistická rezerva na úvod play off ČFL o postup do 2. nejvyšší soutěže remizovala ve Velvarech 0:0. Odveta je na programu v sobotu 15. června od 10:15 na Xaverově.

Den pro zdraví seniorů v Edenu

13. 6. 2024
Eden se podruhé stane místem konání jedinečné akce zaměřené na podporu zdraví a aktivního života seniorů. SK Slavia Praha ve spolupráci se Senior fitnes z.s. připravuje na 19. června Den pro zdraví, který přinese pestrý program pro všechny účastníky.

Petr Ševčík donominován na EURO

12. 6. 2024
Petr Ševčík míří na svůj druhý evropský šampionát, ve středu odpoledne nahradil v nominaci zraněného Michala Sadílka. Gratulace a hodně štěstí, Šévo!

Další články