Slavia podpořila Český den proti rakovině | SK Slavia Praha
Více

Slavia podpořila Český den proti rakovině

Slávisté ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí darovali v úterý krev, která pomůže vážně nemocným.

Stalo se tak v rámci podpory Českého dne proti rakovině, který už 27 let připadá na 10. května. Koupí kvítku měsíčku lékařského můžete přispět i vy.

„Mám radost z toho, že se do odběru prvodárců zapojili slávisti napříč klubem. Od kluků a holek z A-týmů, přes naše mládežníky až po řadové zaměstnance. Přidali se k nám i kolegové z Odboru přátel a Nadačního fondu Slavie. Dnešní akce vhodně doplňuje naši dlouhodobou spolupráci s organizacemi jako DONOR nebo F*CK CANCER,“ uvedla Michaela Schejbalová, CSR manažerka SK Slavia Praha.

Transfúzní přípravky vyrobené z odběru slávistické krve pomáhají péči pacienty například:

- s anémií (chudokrevností), kterou trpí např. pacienti s poruchami krvetvorby, nádorovým onemocněním, pacienti zařazení do dialyzačního programu (umělá ledvina)
- kteří trpí poruchou krvácivosti a srážlivosti,
- kteří utrpěli velkou ztrátu krve po úrazech nebo v průběhu operací, dokonce ještě před jejich narozením, kdy se podává transfuze do umbilikální vény (pupečníkové žíly)

Zapojit se můžete i vy. Všechny potřebné informace naleznete zde.

Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v České republice. Koná se pravidelně už od roku 1996. Jejím cílem je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny a zároveň získat finanční prostředky na boj proti rakovině. Na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Projekty Ligy proti rakovině můžete podpořit ve středu koupí kvítku měsíčku lékařského nebo kdykoliv na webu Českého dne proti rakovině.

Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články