Slavia podpořila Český den proti rakovině | SK Slavia Praha
Více

Slavia podpořila Český den proti rakovině

Slávisté ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí darovali v úterý krev, která pomůže vážně nemocným.

Stalo se tak v rámci podpory Českého dne proti rakovině, který už 27 let připadá na 10. května. Koupí kvítku měsíčku lékařského můžete přispět i vy.

„Mám radost z toho, že se do odběru prvodárců zapojili slávisti napříč klubem. Od kluků a holek z A-týmů, přes naše mládežníky až po řadové zaměstnance. Přidali se k nám i kolegové z Odboru přátel a Nadačního fondu Slavie. Dnešní akce vhodně doplňuje naši dlouhodobou spolupráci s organizacemi jako DONOR nebo F*CK CANCER,“ uvedla Michaela Schejbalová, CSR manažerka SK Slavia Praha.

Transfúzní přípravky vyrobené z odběru slávistické krve pomáhají péči pacienty například:

- s anémií (chudokrevností), kterou trpí např. pacienti s poruchami krvetvorby, nádorovým onemocněním, pacienti zařazení do dialyzačního programu (umělá ledvina)
- kteří trpí poruchou krvácivosti a srážlivosti,
- kteří utrpěli velkou ztrátu krve po úrazech nebo v průběhu operací, dokonce ještě před jejich narozením, kdy se podává transfuze do umbilikální vény (pupečníkové žíly)

Zapojit se můžete i vy. Všechny potřebné informace naleznete zde.

Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v České republice. Koná se pravidelně už od roku 1996. Jejím cílem je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny a zároveň získat finanční prostředky na boj proti rakovině. Na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Projekty Ligy proti rakovině můžete podpořit ve středu koupí kvítku měsíčku lékařského nebo kdykoliv na webu Českého dne proti rakovině.

Aktuálně

Samovo odpoledne snů s Davidem Juráskem

6. 6. 2023
Na chvilku zapomeňte na každodenního starosti a společně se sedmiletým Samem Slabým se přeneste do míst, kde se plní červenobílá hvězdná přání. Do Edenu, kde Slavia rozdává radost těm, kteří se právě ocitají v těch nejtěžších a zdánlivě bezvýchodných situacích.

Mistři z U15. Přípravky ovládly Planeo Cup.

6. 6. 2023
Žáci v Novém Bydžově vyhráli 1:2 a mají na čele tabulky nedostižní náskok. Kategorie U8 vyhrála Planeo Cup. Mladší žáci vyrazili na turnaj do Nizozemska. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Další články