ONLINE: Od 18:00 derby žen ve finále poháru FAČR | SK Slavia Praha
Více

ONLINE: Od 18:00 derby žen ve finále poháru FAČR

Slávistky bojují po zisku mistrovského titulu o další velkou trofej a to o pohár žen FAČR. Trenér Karel Piták posílá do finálového utkání proti Spartě na stadionu ve Vlašimi tuto sestavu.

Poslední letošní utkání odchytá jednička týmu Olivie Lukášová, před ní nastoupí kapitánka Diana Bartovičová s Alikou Keene. Na levé straně hřiště bude spolupracovat Michaela Khýrová s Denisou Veselou, na pravé Gabriela Šlajsová s Petrou Divišovou. Střed hřiště bude mít na starosti Haleigh Stackpole, Franny Černá a Denisa Tenkrátová, která v sestavě nahrazuje zraněnou Martinu Šurnovskou. V útoku začne nejlepší střelkyně ligy Marjolen Nekesa.

Trenérům nejsou ve finále ze zdravotních důvodů k dispozici Simona Necidová, Martina Šurnovská, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

Sestava: Lukášová, Šlajsová, Keene, Bartovičová, Khýrová, Tenkrátová, Černá, Stackpole, Divišová, Nekesa, Veselá
Lavička: Fuchsová, Bendová, Růžičková, Morávková, Foster, Kožárová, Kroupová

Utkání můžete sledovat od 18:00 prostřednictvím streamu na FAČR.tv a také na sportovním kanálu ČT sport Plus.

Aktuálně

Hned ten největší zápas! Nebál jsem se

3. 3. 2024
Jindřich Staněk při své soutěžní premiéře v dresu Slavie vychytal čisté konto v 310. derby a po zápase souboj s odvěkým rivalem hodnotil na tiskové konferenci.

310. derby na Letné skončilo bez branek

3. 3. 2024
Ligové derby čtyři dny po tom pohárovém ukázalo především souboj obran. Slávisté dokázali dokonale eliminovat útočnou sílu domácích a Jindřich Staněk tak při svém debutu v soutěžním zápase mohl oslavit i první vychytanou nulu. Bezbranková remíza znamená, že rozdíl v tabulce mezi oběma týmy zůstává čtyřbodový.

Slávistky v semifinále domácího poháru

3. 3. 2024
Fotbalistky Slavie obhajující vítězky domácího poháru z předchozí sezony, si zajistily postup do semifinále domácího poháru po vítězství na hřišti Lokomotivy Brno 6:0.

Další články