Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem | SK Slavia Praha
Více

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Útočiště najde výběr Jindřicha Trpišovského a jeho kolegů tradičně v rakouském Aigenu. V resortu Almesberger proběhnou obě soustředění.

Zahájení letní přípravy je na programu v sobotu 17. června, a to rovnou odjezdem na první letní kemp. V Aigenu na kondičním soustředění zůstanou sešívaní do neděle 25. června. Tým doplní mladí hráči a navrátilci z hostování, s termínem kempu se kryjí duely seniorského národního týmu i reprezentace U-21, kde mají slávisté své zastoupení.

Následující týden stráví vítězové MOL Cupu v Edenu, podruhé do Rakouska zamíří v sobotu 1. července. Hned druhý den soustředění je čeká přípravný dvojzápas s Maccabi Haifa a Rakówem Čenstochová. Na čerstvého polského mistra narazili slávisté na podzim v play off Konferenční ligy a v prodloužení strhujícího druhého utkání se přes něj probili do základní skupiny. Haifa, které sešívaní čelili v základní skupině stejné soutěže v ročníku 2021/22 (0:1, 1:0), rovněž získala na domácí scéně mistrovský titul.

Další dvě utkání v Aigenu odehrají sešívaní proti Podbrezové a londýnskému Queens Park Rangers. Duel proti čtvrtému týmu uplynulé sezony slovenské Fortuna ligy se uskuteční 7. července, zápas s účastníkem druhé nejvyšší anglické soutěže Championship pak proběhne o den později.

V jednání je soupeř pro soutěžní generálku, kterou by slávisté chtěli odehrát v neděli 16. července v domácím prostředí. První kolo FORTUNA:LIGY proběhne o víkendu 22. a 23. července. Losovací aktiv na sezonu 23/24 se uskuteční 21. června.

Plán letní přípravy

  • 17. - 25. června: Kondiční soustředění v Aigenu
  • 1. - 12. července: Herní soustředění v Aigenu
  • 2. července: Přípravná utkání s Maccabi Haifa a Rakówem Čenstochová
  • 7. července: Přípravné utkání s Podbrezovou
  • 8. července: Přípravné utkání s QPR
  • 16. července: Generálka v Edenu
  • 22. a 23. července: První kolo FORTUNA:LIGY

Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články