Do Slavie přichází stoper Sheriff Sinyan | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přichází stoper Sheriff Sinyan

Do Edenu přichází jako volný hráč šestadvacetiletý obránce Sheriff Sinyan, který naposledy působil v norském Molde FK. Podepsal roční kontrakt s dvouletou opcí.

Aktuálně zraněný hráč začne své angažmá ve Slavii za dva týdny, a to v péči lékařů a fyzioterapeutů. Následně se připojí k týmu a fanoušci by ho měli vidět na hřišti v horizontu tří měsíců.

V hledáčku trenérského týmu Jindřicha Trpišovského i sportovního úseku pod vedením Jiřího Bílka byl rodák z Osla, který reprezentuje Gambii, poprvé před dvěma lety, kdy odváděl skvělé výkony v dresu Molde. Norský klub nabídky Slavie odmítal a o prodeji klíčového hráče neuvažoval. Zájem sešívaných ale neopadl, a to i přes zdravotní komplikace, které Sheriffa provázely.

„Sheriffa sledujeme dlouhodobě a jsme si vědomi dílčího rizika, které tímto příchodem podstupujeme. Nad aktuálním zraněním však převyšuje víra trenérů a nás všech v jeho potenciál. Máme na něj pouze kladné reference. Věříme mu, chceme to zkusit a dohodli jsme se na férových podmínkách pro obě strany. Věřím, že díky péči slávistických lékařů a fyzioterapeutů vyběhne na trávník v plné síle co nejdříve,“ říká Jiří Bílek, sportovní ředitel Slavie.

„Jsem šťastný a vděčný, že tady mohu být. Po rozhovorech s trenérem a sportovním ředitelem jsem se v klubu cítil žádaný. Prošel jsem složitým obdobím, teď už se ale cítím mnohem lépe. Fotbal, kterým se Slavia prezentuje, je velmi atraktivní, mohl by mi sedět. Slavia je top mužstvo, kterému se daří v Evropě i na domácí scéně. Chci být její součástí, tato myšlenka mě motivuje,“ říká po podpisu smlouvy Sheriff Sinyan.

26letý obránce začínal s fotbalem v norské Oppsale, z níž se přesunul do Holmlie a následně přes mládežnické výběry až do A-týmu Lillestrømu, kde působil pět sezon. V roce 2020 přestoupil do Molde, pravidelně nastupoval na pozici stopera, vsítil tři branky a získal trofej pro vítěze Norského poháru za ročník 2020/21.

Sinyan se v dresu Molde podíval i do evropských pohárů – zapsal dva starty v předkole Ligy mistrů, sedmkrát naskočil v Evropské lize a připsal si také čtyři zápasy v kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu. Tento výčet doplnil rovněž reprezentačními zkušenostmi, dres Gambie navlékl celkem pětkrát, když kromě přátelských utkání nastoupil i do kvalifikace o světový šampionát v Kataru.

Pravonohý stoper kromě výšky vyčnívá svou dominancí v osobních soubojích, kvalitním pohybem a konstruktivní rozehrávkou, kterou zakládá útočné akce.

Aktuálně

Slávistická hvězda jako šuriken proti rakovině

24. 2. 2024
Pro únor, měsíc věnovaný boji proti rakovině, vznikl další design pro projekt Kapitánské pásky. Na starost si ho vzal Michal Cimala, který nám ve svém ateliéru v nedalekých Nuslích vyprávěl nejen, jak návrh vznikl.

Hráči na hostování: Horský ve formě i probuzený Ewerton

24. 2. 2024
Jak se v uplynulém týdnu dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Nedělní oběd ve fanzóně a pak fotbal!

24. 2. 2024
Jestli patříte mezi ty, kteří mají lístek nebo permanentku na nedělní zápas s Pardubicemi, nudit se před začátkem zápasu určitě nebudete! Bude pro vás přichystána fanzóna s občerstvením se širokým sortimentem dobrot a atrakce o ceny nebo jen tak pro zábavu. Přijďte vyzkoušet novou autodráhu anebo si zasoutěžit s Lovcem světel.

Další články