Fotografie pomáhají aneb Tomášovo Hvězdné přání | SK Slavia Praha
Více

Fotografie pomáhají aneb Tomášovo Hvězdné přání

Tomáš je velký slávista, který trpí amyotrofickou laterální sklerózou, ale má kolem sebe lidi, kteří mu vždy pomůžou. Koncem loňského roku uspořádala fotografka Veronika Hejnová charitativní aukci fotek. Do pomoci se zapojil i Nadační fond Slavie, který Tomášovi splnil jeho přání.

ALS neboli amyotrofická laterální skleróza je jednou z nejvíce zákeřných nemocí dnešní doby a u člověka, který ji trpí, způsobuje pomalé odumírání všech svalů v těle. Bohužel, v roce 2018 se u Tomáše Hrubého, talentovaného kadeřníka, začaly objevovat potíže s motorikou prstů. Zprvu si myslel, že se jedná o následek velkého pracovního vytížení. Potíže trvaly téměř rok. Poté, co mu ochrnula celá ruka a začala i druhá, vzniklo podezření, které se bohužel v únoru 2020 potvrdilo.

Tomáš je velký slávista a má kolem sebe lidi, kteří mu vždy podají pomocnou ruku. Koncem loňského roku se fotografka Veronika Hejnová rozhodla uspořádat ve spolupráci s Klubem Odboru přátel Slavie charitativní aukci dresů a fotografií. „Na sociálních sítích jsem narazila na příspěvek mého kamaráda, který sháněl finanční prostředky na pomoc Tomášovi. Tak mě napadlo, že když fotím mohla bych pomoci pár fotkami, které bych nechala podepsat hráči a dala do aukce. Navíc jsem se spojila s Davidem Ocetníkem a vzniklo z toho něco, co reálně pomůže,” uvedla k zapojení do příběhu Veronika Hejnová.

Do pomoci se zapojila také Slavia, která Tomášovi splnila „Hvězdné přání“. Opět zažít atmosféru Edenu naplno. Společně se svým otcem a kamarády si užil zápas s Hradcem Králové, a zároveň se setkal i s těmi, kteří mu v těžké době pomáhají. Tomáši, držíme ti palce a vždy budeme s tebou.

Aktuálně

Hvězdné přání. Fotit jako ve snu a setkání s kapitánem

13. 4. 2024
Dárek k 25. narozeninám pro velkou slávistku Denisu, která se s obětavostí sobě vlastní stará o svoji imobilní babičku. Přitom zvládá nejen studovat, ale také pracovat na plný úvazek. Díky projektu „Hvězdné přání“ jsme Denise umožnili prožít jeden z jejích velkých životních snů. Stát se na jeden den fotografkou svého milovaného klubu.

Choreoškolka vol. 2 na zápase s Olomoucí

13. 4. 2024
Další díl unikátního projektu pro malé slávistické fanatiky je tady. Před domácím zápasem s Olomoucí opět proběhne Choreoškolka, slávisty znovu požene do boje Dětský kotel.

Společně pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně

12. 4. 2024
Nedělní ligový šlágr mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha bude mít opět charitativní podtext. Oba kluby tím naváží na předchozí společné aktivity v oblasti CSR a tentokráte před vzájemným zápasem podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Zapojit se mohou i fanoušci obou klubů.

Další články