Fotografie pomáhají aneb Tomášovo Hvězdné přání | SK Slavia Praha
Více

Fotografie pomáhají aneb Tomášovo Hvězdné přání

Tomáš je velký slávista, který trpí amyotrofickou laterální sklerózou, ale má kolem sebe lidi, kteří mu vždy pomůžou. Koncem loňského roku uspořádala fotografka Veronika Hejnová charitativní aukci fotek. Do pomoci se zapojil i Nadační fond Slavie, který Tomášovi splnil jeho přání.

ALS neboli amyotrofická laterální skleróza je jednou z nejvíce zákeřných nemocí dnešní doby a u člověka, který ji trpí, způsobuje pomalé odumírání všech svalů v těle. Bohužel, v roce 2018 se u Tomáše Hrubého, talentovaného kadeřníka, začaly objevovat potíže s motorikou prstů. Zprvu si myslel, že se jedná o následek velkého pracovního vytížení. Potíže trvaly téměř rok. Poté, co mu ochrnula celá ruka a začala i druhá, vzniklo podezření, které se bohužel v únoru 2020 potvrdilo.

Tomáš je velký slávista a má kolem sebe lidi, kteří mu vždy podají pomocnou ruku. Koncem loňského roku se fotografka Veronika Hejnová rozhodla uspořádat ve spolupráci s Klubem Odboru přátel Slavie charitativní aukci dresů a fotografií. „Na sociálních sítích jsem narazila na příspěvek mého kamaráda, který sháněl finanční prostředky na pomoc Tomášovi. Tak mě napadlo, že když fotím mohla bych pomoci pár fotkami, které bych nechala podepsat hráči a dala do aukce. Navíc jsem se spojila s Davidem Ocetníkem a vzniklo z toho něco, co reálně pomůže,” uvedla k zapojení do příběhu Veronika Hejnová.

Do pomoci se zapojila také Slavia, která Tomášovi splnila „Hvězdné přání“. Opět zažít atmosféru Edenu naplno. Společně se svým otcem a kamarády si užil zápas s Hradcem Králové, a zároveň se setkal i s těmi, kteří mu v těžké době pomáhají. Tomáši, držíme ti palce a vždy budeme s tebou.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články