Hvězdné přání pro Vláďu. Největšího srdcaře | SK Slavia Praha
Více

Hvězdné přání pro Vláďu. Největšího srdcaře

Vladimír Mikuláš byl fyzioterapeutem futsalové i fotbalové reprezentace. Ve svém oboru se stal jedním z nejlepších. Zdravotní školu vystudoval s cílem pomoci od bolesti co nejvíce lidem. Nyní se šestým rokem potýká s nevyléčitelnou nemocí ALS a jako celý život, i v tomto boji pomáhá ostatním.

Fotbal hrál od dětství a později k němu přidal ještě karate. Dráhu profesionálního fotbalisty mu sice překazilo zranění, ale motivovalo ho k vystudování zdravotnické školy. Proč? Aby pomohl ostatním. Postupem času se stal instruktorem jógy, masérem, fyzioterapeutem a terapeutem v oblasti tradiční čínské medicíny. Pohyb a péče o fyzické i psychické zdraví druhých se mu zkrátka staly náplní života.

Se svojí ženou Denisou mají dvojčata. Když byli kluci dvouletí, přišel pro rodinu obrovský šok. Po sérii dlouhých vyšetření byla Vláďovi diagnostikována amyotrofická laterální skleróza (ALS). Nevyléčitelná nemoc způsobuje postupnou neschopnost ovládat svaly, ztrátu řeči, poruchu polykání a potíže s dýcháním. V pokročilé fázi pak zůstává člověk paralyzován, zcela závislý na přístrojích. Přesto s plným zachováním smyslových funkcí i mentálních schopností. ALS postupuje rychle a neexistuje proti ní lék.

V současné době je Vladimír plně odkázán na pomoc druhých. Komunikuje pouze přes čtecí zařízení a je napojen na dýchací přístroj. Přesto se zapojuje do chodu domácnosti, studuje, píše knihu a stále je tu pro své přátele a rodinu, kterou nadevše miluje. Zároveň je jednou z nejvýznamnějších tváří organizace ALSA, která sdružuje pacienty a profesionály se snahou o boj s ALS. Jejím posláním je pomáhat pacientům poradenstvím, konzultacemi vhodných terapií, vytvořením specializované půjčovny pomůcek, rekondičními pobyty, výjezdy specialistů do domovů nemocných a mnoho dalšími aktivitami. Od utkání se Zlínem se významným partnerem této organizace stala také SK Slavia Praha.


Právě tento obrovský srdcař se stal jedním z prvních ambasadorů projektu „Kapitánská páska“. Společně s dalšími hrdiny se osobně zúčastnil nástupu na hrací plochu, zápas si užil ve slávistickém boxu č. 1 společně se svými nejbližšími a po utkání se setkal nejen se svým velkým kamarádem Jindřichem Trpišovským, ale vítězství oslavil společně s celou naší kabinou a realizačním týmem.

Aktuálně

Mojma byl na desítku, trn z paty nám vytrhl i Maso

25. 2. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Pardubicemi o nebezpečnosti soupeře, pomoci střídajících hráčů, výkonu Mojmíra Chytila, absenci středních záložníků i výhledu na nadcházející dvě derby.

Potlesk patří týmu. Nominace? Teď myslím jen na Slavii

25. 2. 2024
Mojmír Chytil naskočil do zápasu s Pardubicemi (3:0) po poločasové přestávce a soupeře sestřelil třemi brankami v rozmezí osmi minut. Stanovil tak nový rekord samostatné české ligy, která rychlejší hattrick nepamatuje.

Nula vzadu je velmi cenná. Pardubicím vděčím za hodně

25. 2. 2024
Vrátil se do sestavy proti klubu, za který odehrál celou loňskou sezonu, a přispěl jak k čistému kontu, tak k výhře 3:0. „Věřím, že nasbírané sebevědomí dokážeme využít v těch nadcházejících utkáních," říká Tomáš Vlček po vítězství nad Pardubicemi.

Další články