Novou posilou Slavie je Andres Dumitrescu | SK Slavia Praha
Více

Novou posilou Slavie je Andres Dumitrescu

Do Slavie přichází rumunský mládežnický reprezentant Andres Dumitrescu. Dvaadvacetiletý obránce, který naposledy působil v Sepsi OSK, podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2027.

„Hledali jsme alternativu na levou stranu obrany, kde chceme zvýšit konkurenci. Cítíme, že hráčů na levý kraj hřiště máme nedostatek. Andrese bereme jako zajímavý příslib, investici do budoucna. Dlouhodobě jsme ho sledovali. Je rychlý, dynamický, se skvělým centrem. Věříme, že ho naši trenéři dokáží ještě zlepšit a zúročí svůj velký potenciál,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

„Pro mě je přestup do Slavie hodně důležitý, beru ho jako velký krok dopředu. Mám velkou radost, že jsem tady. Když jsem slyšel o zájmu Slavie, tak jsem nepřemýšlel. Vím, co je to za klub, jaká je tu atmosféra, co je tu za fanoušky, jak skvělá je Praha jako město. Splňuje to všechno, co jsem si přál,“ dodává Andres Dumitrescu.

Trofeje, Evropa i reprezentace

Dvaadvacetiletý levý obránce přichází do Slavie z rumunského Sepsi OSK, kde strávil tři a půl sezony. V uplynulém ročníku s týmem vyhrál rumunský pohár a superpohár.

181 centimetrů vysoký krajní bek s fotbalem začínal v Argeș Pitești, zkušenosti pak sbíral v mládežnických kategoriích italské Padovy a švýcarského Lugana, odkud se vrátil do Rumunska, kde v dresu Sepsi začal nastupovat mezi dospělými.

Rodák ze Slatiny odehrál za tři a půl sezony v červenobílém dresu Sepsi 88 zápasů, dvakrát se trefil a šest gólů připravil pro své spoluhráče. Zahrál si i kvalifikaci Evropské konferenční ligy, Sepsi postoupilo do play off přes CSKA Sofia, ale v prodloužení druhého zápasu nestačilo na norské Bodø/Glimt.

Dumitrescu prošel všemi mládežnickými výběry Rumunska od kategorie U17, naposledy nastupoval v kategorii do jednadvaceti let.

Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

Sezona U19: stříbro na CEE Cupu i střelec Pikolon

20. 6. 2024
Náročný ročník 2023/24 má za sebou nejstarší dorostenecká kategorie U19. V přípravě přišlo stříbro a povedený CEE Cup. Vstup do ligového ročníku se však sešívaným nepovedl. Postupný herní progres vyústil v konečné čtvrté místo. Nejlepším střelcem týmu byl čtrnáctigólový Pikolon.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Další články