Slavia dětským domovům a 2x45 minut | SK Slavia Praha
Více

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

Jako první se zapojily děti z Dobříše, Krnska a Dolních Měcholup. Fortuna Arenu navštívily 18. září a kromě prohlídky muzea a stadionu zažily také projekt 2x 45 minut. V čem spočívá? Nejprve se skupina pod vedením mládežnických trenérů věnuje pohybu na tréninkovém hřišti a poté se přesune k zábavné formě vzdělávání do nově vybudované „slávistické třídy“.

Máme připraveny další zábavné vzdělávací formáty zaměřené například i na matematiku, informatiku nebo výuku cizích jazyků. Vedle toho chystáme ve spolupráci s naším sportovním psychologem Martinem Macháčkem aktivity k posílení mentální odolnosti dětí, ať již budou zaměřeny na správné dýchání, relaxační metody či vnímání těla nebo práci a chování v kolektivu,“ uvedla Michaela Schejbalová, CSR manažerka SK Slavia Praha.

Součástí projektu „Slavia dětským domovům“ bude i řada dalších navazujících aktivit. Ať už se jedná o návštěvu domácích zápasů, atraktivní soutěže či předvánoční setkání s hráči.

V případě zájmu o zapojení do našich CSR aktivit napište na e-mail csr@slavia.cz.

Aktuálně

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

U15 vyhrála Turnaj národů v Ostravě

22. 4. 2024
Žáci v Ostravě nepoznali chuť porážky, a i díky zvládnutým pokutovým kopům se probojovali až do finále. V něm porazili Herthu Berlín. Nejlepším střelcem turnaje se stal se čtyřmi góly Matouš Srb.

Další články