S pokorou vítězů aneb nové besedy pro mládež | SK Slavia Praha
Více

S pokorou vítězů aneb nové besedy pro mládež

Prostřednictvím rozmanitých společensky odpovědných aktivit ovlivňovat myšlení a jednání našich mladých fotbalistů a fotbalistek včetně jejich přímého a aktivního zapojení. Tedy vychovávat nejen úspěšné sportovce, ale zejména slušné mladé lidí. To je hlavní cíl CSR iniciativy „S pokorou vítězů“.

Série tematických besed „S pokorou vítězů“ začala v září. První se uskutečnila přímo ve Fortuna Areně, a to se všemi našimi dorostenci. Druhá na půdě naší partnerské školy SOŠ na pražském Jarově.

Na obsahu prvních workshopů jsme spolupracovali se speciálními hosty z projektu Men’s Factor, hercem Hynkem Čermákem a expertem na sebeobranu Josefem Tomanem. Ti si připravili část o problematice šikany, která se odráží v nedostatku pochopení společnosti pro fair play a zodpovědnosti v chování vůči druhým. Seznámili mládežníky s tím, jak jí předcházet, ale také s tím, jak ji v případě potřeby účinně čelit. Účastníci si mohli ve vzájemné interakci řešení modelových situací také vyzkoušet.
Ve druhé části byla pozornost věnována představení přístupu našeho klubu k etickým otázkám i nové klubové strategie Za hranice hřiště. Zároveň bylo ze strany vedení Slavie vysoce oceněno dlouhodobé zapojení našich mládežnických týmů a jejich trenérů do sešívaných společensky odpovědných projektů.
„Naším cílem je oslovit s přednáškami i další školy po celé republice a pravidelně je pořádat samozřejmě i pro další naše mládežnické kategorie. A to i opakovaně, protože témat, která rezonují mezi mladými je opravdu mnoho. Nám dělá nesmírnou radost i to, že slávistické hráčky a hráči se sami aktivně ozývají, zda se mohou zapojit do našich CSR aktivit, což znamená, že roli klubu ve společnosti chápou a chtějí ji i sami za sebe rozvíjet,“ dodala Michaela Schejbalová, CSR manažerka SK Slavia Praha.

Aktuálně

O tíze okamžiku, psychické odolnosti i výkonu Ogbua

14. 4. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil s novináři po prohře 0:1 s Viktorií Plzeň o chybějící agresivitě, špatném pohybu, zraněních, síle soupeře či (ne)kvalitě v ofenzivní části. Nezapomněl však vyzdvihnout výkon Oscara Dorleyho s Igohem Ogbuem, který se vrátil do základní sestavy.

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

14. 4. 2024
Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

14. 4. 2024
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Další články