Slávistky vezou z Pardubic tři body | SK Slavia Praha
Více

Slávistky vezou z Pardubic tři body

Fotbalistky Slavie porazily před odvetou Ligy mistryň v 7.kole 1.ligy žen poslední Pardubice 6:0 a ligovou tabulku vedou bez ztráty bodu. Postupně se trefily Tamara Morávková, Franny Černá, Michaela Khýrová, Kristýna Růžičková a dvakrát střelkyně Marjolen Nekesa.

Slávistky čekal po úspěšném úvodním zápase Ligy mistryň soupeř z posledního místa ligové tabulky, trenér Piták tak dal šanci hráčkám z širšího kádru a v sestavě udělal několik změn. Poprvé v základní sestavě vyběhla na trávník Aneta Surová a mezi tři tyče se postavila mladá Nicole Bryscejnová. Velký návrat zažila záložnice Tereza Krejčiříková, která vyběhla k ligovému utkání po 11 měsících od zranění kolene.

„Jelikož jsem plastiku kolene zažila již potřetí , tak jsem věděla, co mě čeká. Návrat je vždycky těžký a čekání na něj je opravdu dlouhý, ale jsem ráda, že to mám za sebou a že jsem mohla naskočit do zápasu. Určitě jsem byla nervózní, ale holky mě podpořily, hrálo se mi velmi dobře. Cítím se dobře, postupně budu nabírat fyzičku, dokud nebudu připravena na celý zápas,“ svěřila se po svém návratu záložnice Tereza Krejčiříková.

„Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Sice jsem čekal větší klid v koncovce, protože si myslím, že jsme mohli dát daleko více branek, ale 6:0 je skvělý výsledek a ten bereme. Nikdo se před odvetou Ligy mistryň nezranil, některé hráčky se pošetřily, takže jsem spokojený,“ zhodnotil utkání trenér Karel Piták.

Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články