Slávistky v reprezentaci | SK Slavia Praha
Více

Slávistky v reprezentaci

Slávistky se rozjely na reprezentační srazy svých zemí. Pojďme se přehledně podívat, kdy a kde můžete sledovat slávistky v reprezentacích.

Česko

Fotbalovou reprezentaci žen čekají další dva zápasy Ligy národů proti Bosně a Hercegovině. Na reprezentační sraz nominoval trenér Karel Rada 7 slávistek. Na utkání A-týmu české ženské reprezentace byly povolány Olivie Lukášová, Gabriela Šlajsová, Denisa Veselá, Franny Černá, Michaela Khýrová, Kristýna Růžičková a také Karolína Křivská, které přišla pozvánka po dvou letech od své premiéry v roce 2021. Česky hrají nejprve 27.10. na hřišti Bosny a Hercegoviny, následně se přesunou do domácího prostředí a 31.10. vyzvou soupeřky na stadionu v Hradci Králové k odvetě

Česko U19

V nominaci české reprezentace do 19 let pro kvalifikační zápasy na ME 24.10. s Walesem, 27.10. s Řeckem a 30.10. s Anglii je Kateřina Vithová, Lucie Krejčová a Lucie Bendová.

Slovensko

Slovenský národní tým čeká v rámci Ligy národů dvojzápas s Rumunskem. Na reprezentační sraz byla nominována čtveřice slávistek, Kristína Košíková, Tamara Morávková, Diana Bartovičová a Martina Šurnovská. První utkání se hraje v Bukurešti v pátek 27.10., odveta je o týden později v úterý 31.10. v Senci.

Jamajka

Alika Keena si užila v roce 2022 reprezentační premiéru, po roce tak opětovně oblékne reprezentační dres Jamajky, se svým týmem odehraje kvalifikační zápasy Concacaf Gold Cup proti Panamě 25. října a Guatemale 29. října.


Aktuálně

O tíze okamžiku, psychické odolnosti i výkonu Ogbua

14. 4. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil s novináři po prohře 0:1 s Viktorií Plzeň o chybějící agresivitě, špatném pohybu, zraněních, síle soupeře či (ne)kvalitě v ofenzivní části. Nezapomněl však vyzdvihnout výkon Oscara Dorleyho s Igohem Ogbuem, který se vrátil do základní sestavy.

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

14. 4. 2024
Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

14. 4. 2024
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Další články