10. výhra žen v řadě a podzimní neporazitelnost | SK Slavia Praha
Více

10. výhra žen v řadě a podzimní neporazitelnost

Fotbalistky Slavie porazily v domácím prostředí Slovácko 3:0, trefila se Martina Šurnovská, Marjolen Nekesa a Franny Černá. Slávistky zakončily ligový podzim desátou výhrou v řadě bez ztráty jediného bodu a přezimují tak na prvním místě ligové tabulky.

Slávistky nezaváhaly ani v posledním ligovém utkání, na domácím hřišti v Horních Měcholupech za podpory fanoušků vstřelily branku už ve 13.minutě, kdy nás poslala do vedení Martina Šurnovská. Druhou branku zápasu přidala před koncem poločasu ve 43.minutě Marjolen Nekesa, která si připsala svoji čtrnáctou branku v probíhajícím ročníku a je v čele nejlepších ligových střelkyň. Třetí branka padla z kopačky Franny Černé, která přesně zakončila před koncem zápasu, byla to celkově 48. branka fotbalistek Slavie v podzimní části sezony.

„V prvním poločase se nám tolik nedařilo, ale daly jsme dvě důležité branky, které nás uklidnily. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, vytvořily jsme si několik šanci na vstřelením branky, ale víc už jsme jich nepřidaly. Za svoji vstřelenou branku jsem velmi ráda, konečně mi to tam padlo. S výsledkem jsme spokojeni, Slovácko je kvalitní tým a zápasy s nimi nejsou vůbec jednoduché,“ řekla po zápase Franny Černá.

„Dnešní zápas nebyl vůbec jednoduchý, Slovácko hrozilo rychlými protiútoky a i vzhledem k tomu jsem dnes byla ve vyšším postavení za obranou, snažila jsem se sbírat dlouhé míče, což se mi myslím dařilo. Slovácko si v prvním poločase po naší chybě v obraně vypracovalo velkou šanci, ale v tomto případě jsem mohla holkám pomoct a vychytala ji. Myslím si, že po vstřelení první branky jsme měly pasáž v prvním poločase, kdy se nám moc nedařilo se dostat do hry, ale zvládly jsme poté vstřelit branku na 2:0 a do druhého poločasu jsme vstoupily mnohem lépe a dařilo se nám hrát naši hru, jen škoda, že jsme nedokázaly proměnit všechny šance, jelikož jsme si jich v druhém poločase vytvořily poměrně hodně,“ zhodnotila dnešní zápas brankářka Olivie Lukášová.

Aktuálně

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Lístky na zápas s Libercem jsou v prodeji

26. 2. 2024
Vstupenky na domácí utkání 25. kola FORTUNA:LIGY proti Slovanu Liberec si můžete koupit ve volném prodeji. Lístek koupíte za cenu od 260 korun.

Mojma byl na desítku, trn z paty nám vytrhl i Maso

25. 2. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Pardubicemi o nebezpečnosti soupeře, pomoci střídajících hráčů, výkonu Mojmíra Chytila, absenci středních záložníků i výhledu na nadcházející dvě derby.

Další články