Nedobytná tvrz Xaverov. B-tým po podzimu v čele ČFL | SK Slavia Praha
Více

Nedobytná tvrz Xaverov. B-tým po podzimu v čele ČFL

Slávistický B-tým zakončil sezonu ve vedení ČFL skupiny A. „Náš malý cíl byl splněn,“ říká pro klubový web hlavní trenér David Střihavka. Bez ztráty bodu na Xaverově a s nejlepší obranou soutěže. Tak si vedlo slávistické béčko na podzim.

Slávistický B-tým zakončil první polovinu sezony na prvním místě se ziskem pětatřiceti bodů. O to, kdo přezimuje na čele tabulky, se bojovalo až do posledního podzimního kola, ve kterém sešívaní porazili Hostouň 2:1.

„Máme za sebou půlsezonu, ve které jsme si náš mini cíl splnili, a teď máme dostatek prostoru na to, kluky posouvat a zlepšovat, protože jsou samozřejmě ještě v mladém věku a na jaře se vrátíme ještě silnější. V následujících týdnech budeme dále pokračovat v tréninku, máme na čem pracovat jak v taktických, tak technických dovednostech. Čekají nás nějaká přátelská utkání a pak si všichni dopřejeme trochu odpočinku přes Vánoce,“ říká hlavní trenér David Střihavka.

Slávisté vévodili statistikám, co se týče vítězných utkání na domácí i venkovní půdě. Z Xaverova vytvořili nedobytnou tvrz, jak říká v rozhovoru kapitán Eric Hunal, neboť zvítězili ve všech sedmi domácích utkáních. Ve venkovních zápasech mají sešívaní z osmi zápasů čtyři výhry, dvě remízy a dvě prohry.

Střelecké eso

Po podzimní části má B-tým ve svých řadách dva nejlepší střelce týmu. Shodně šest branek má na svém kontě Jan Trédl a Victor Boluwatife Ogungbayi. Zatímco Jan Trédl patřil na podzim k nejvytěžovanějším hráčům a naskočil do všech patnácti utkání, nigerijskému křídelníkovi stačilo na šest zásahů jen deset zápasů. V závěsu za oběma je Daniel Toula, který vstřelil o jednu branku méně.

Nejlepší obrana

Defenziva červenobílých patřila během podzimu k těm nejpevnějším. Sešívaní inkasovali patnáct gólů, což je nejméně z celé soutěže. Velkou měrou se o to zasloužila obrana, která do utkání nastupovala většinou neměnná v čele s kapitánem týmu Ericem Hunalem a zkušeným Michalem Švecem. Brankáři se v průběhu podzimu prostřídali, ovšem největší porci zápasů odchytal Jan Sirotník.

Nejvytěžovanější hráči

Jednoznačně nejvytíženějším hráčem podzimu je Jan Trédl, který nastoupil do všech utkání a jen dvakrát na patnáct minut uvolnil svou pozici spoluhráčům. Do všech utkání zasáhl také útočník Daniel Toula, ten ale častokrát i z lavičky. Nejvíce minut si pak na hřišti po Janu Trédlovi odpracoval kapitán Eric Hunal a středopolař David Planka.

Aktuálně

Kapitánská páska na Boleslav: Určitá monumentalita

9. 12. 2023
Nedělní utkání proti Mladé Boleslavi představí poslední kapitánskou pásku našeho projektu v tomto kalendářním roce. Při její tvorbě jsme se spojili s výtvarníkem Michalem Cihlářem, pod jehož rukama vznikl design v prosincovém tématu "Plníme přání!".

PREVIEW: Van Buren a Trpišovský před Boleslaví

9. 12. 2023
Před nedělním domácím utkáním 18. kola FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi byl hostem tradičního preview hlavní trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Mick van Buren.

Eduardo Santos přestupuje do Bragantina

8. 12. 2023
Eduardo Santos přestupuje do brazilského Red Bull Bragantino, šestý celek aktuální sezony brazilské ligy uplatnil na obránce opci.

Další články