V Lize mistryň proti norskému Brannu | SK Slavia Praha
Více

V Lize mistryň proti norskému Brannu

Fotbalistky Slavie čeká druhé vystoupení v Lize mistryň, po úvodní prohře proti Lyonu je čeká cesta do Norska, kde vyzvou ve středu 22. listopadu od 18:45 Brann, vítězky druhého dvojzápasu ve skupině. Utkání můžete sledovat živě.

Fotbalistky z Brannu zahájily své působení ve skupinové fázi Ligy mistryň úspěšněji než naše hráčky. Na stadionu v St. Pöltenu se jim podařilo vybojovat vítězství 2:1, díky čemuž si z Rakouska přivezly tři body do tabulky skupiny B. V zápase se prosadila záložnice norské reprezentace Rachel Engesvik a obránkyně reprezentace Islandu Natasha Anasi. Co víme Brannu a jaký soupeř vůbec naše fotbalistky čeká?

Brann se do skupinové fáze Ligy mistryň probil přes bulharský Lokomotiv Stara Zagora 5:0, dokázal zvítězit v belgickém Anderlechtu (0:3) a suverénně si poradily se Skotkami z Glasgow City 0:4 venku a 2:0 doma. V kvalifikaci neobdržely ani jednu branku. Aktuálně jim v domácí lize za 45 bodů patří až čtvrté místo, když v 27 zápasech zaznamenaly 13 výher, 7 remíz a 7 proher. Trenér Peter Ho Martin bude v sestavě vsázet na Seveřanky. Do branky postaví nejspíše jednička norské reprezentace Auroru Mikalsenovou, která si zachytala i na posledním MS žen. Co se týká sestavy, tým tvoří převážně reprezentantky Norska, které doplňuje zástupkyně z Islandu a Finska. V letošní sezóně je aktuálně nejlepší střelkyní týmu dvacetišestiletá záložnice Marit Lund. I když jsou Vikingky v Lize mistryň novickami, v kvalifikaci dokázaly, že mají neprostupnou obranu a údernou ofenzívu, a že se s nimi tudíž musí počítat. Stadion v Bergenu otevírá své brány pro téměř 17 tisíc fanoušků, Brann již týden před zápasem hlásil více než 5 tisíc prodaných lístků. Naše slávistky se tak mohou těšit na opravdu živou norsku atmosféru plnou energie. Do Edenu Norky zavítají 25. ledna 2024, přičemž výkop je naplánován na 18.45 hodin.

„Je to pro nás klíčový zápas, v kterém chceme uspět. Nebude to jednoduché a nesmíme nic podcenit, věříme ze bude Brann hratelnější soupeř než byl Lyon a že si odvezeme důležité body,“ říká před duelem záložnice Kristýna Růžičková.

Slávistky nečeká vůbec jednoduché utkání a vy jim můžete držet palce u televizních obrazovek a utkání sledovat živě na youtube kanálu DAZN.


Aktuálně

Kapitánská páska na Boleslav: Určitá monumentalita

9. 12. 2023
Nedělní utkání proti Mladé Boleslavi představí poslední kapitánskou pásku našeho projektu v tomto kalendářním roce. Při její tvorbě jsme se spojili s výtvarníkem Michalem Cihlářem, pod jehož rukama vznikl design v prosincovém tématu "Plníme přání!".

PREVIEW: Van Buren a Trpišovský před Boleslaví

9. 12. 2023
Před nedělním domácím utkáním 18. kola FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi byl hostem tradičního preview hlavní trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Mick van Buren.

Eduardo Santos přestupuje do Bragantina

8. 12. 2023
Eduardo Santos přestupuje do brazilského Red Bull Bragantino, šestý celek aktuální sezony brazilské ligy uplatnil na obránce opci.

Další články