Musíme bodovat, uděláme pro to všechno | SK Slavia Praha
Více

Musíme bodovat, uděláme pro to všechno

Fotbalistky Slavie čeká druhé vystoupení v základní skupině Ligy mistryň, po domácím neúspěchu s Lyonem se postaví na hřišti norského Brannu. Jak se na utkání připravuje kapitánka týmu Diana Bartovičová a co prozradil o soupeři trenér Karel Piták?

„První zápas proti Lyonu jsme si rozebrali, udělali jsme tam spousty chyb, kdy jsme to soupeři hrozně ulehčily i když víme, že měl obrovskou kvalitu. Věřím, že dnes budeme lépe připraveni, musíme se porvat o dobrý výsledek, který by nám dával šanci bojovat od druhé místo ve skupině. Brann velmi dobře brání, těžko se do nich soupeř dostává a vepředu mají tři velmi nebezpečné a kvalitní hráčky na které si musíme dát pozor a samozřejmě na standardní situace, které nám dělali v minulém zápase problém, protože tu výšku bohužel nemáme, ale zkusíme se s tím porvat,“ říká před zápasem trenér Karel Piták.

Na Brann Stadionu se očekává návštěva kolem osmi tisíc fanoušků, slávistky tak zažijí pravou norskou atmosféru, „kvůli takovým zápasům ten fotbal holky dělají, to že přijde taková návštěva je prostě paráda a věřím, že je to ještě víc nahecuje k lepšímu výkonu, zápas si užijou a hlavně uspějeme,“ dodává Piták.

„Víme, že nás nečeká lehký soupeř, viděli jsme jejich zápasy, kde jsme se přesvědčili o tom, že je to nepříjemný a důrazný soupeř. Očekává se velká návštěva, která bude hnát soupeřky dopředu, věřím, že se s tim dokážeme vypořádat, máme v týmu reprezentantky, které jsou na takové zápasy zvyklé ze zahraničí. Pokud chceme hrát o druhé místo ve skupině, víme, že musíme dnes určitě bodovat,“ říká před utkáním kapitánka Diana Bartovičová.

Výkop zápasu na Brann Stadionu je v 18:45. Informace z utkání sledujte na našich sociálních sítích, přímý přenos můžete sledovat na youtube kanálu DAZN.


Aktuálně

Ženy dominovaly v přípravě osmi góly

24. 7. 2024
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Další články