Mohamed Ihattaren podepsal smlouvu se Slavií | SK Slavia Praha
Více

Mohamed Ihattaren podepsal smlouvu se Slavií

Roční kontrakt s tříletou opcí podepsal se Slavií záložník Mohamed Ihattaren. Nizozemec přichází jako volný hráč.

Mohamed platil za velký talent nizozemského fotbalu, v mladém věku prokázal obrovské schopnosti. Bohužel s jeho vývojem a kariérou hodně zatřásla smrt jeho otce, který na něj měl obrovský vliv. Následovalo období, kdy šel fotbal zcela stranou. Slavia mu chce dát druhou šanci. Ihattaren na sobě pracuje a chce se vrátit do profesionálního fotbalu. Dnes má fungující rodinné zázemí a velkou motivaci uspět.

Ihattarenův kontrakt je postaven zejména na výkonnostní složce spojené s jeho nástupem do utkání A-týmu Slavie. V úvodu svého sešívaného angažmá se bude zatím připravovat individuálně.

Ihattaren se narodil v nizozemském Utrechtu. Čtrnáct dní před svými 17. narozeninami, 26. ledna 2019, debutoval za první tým PSV Eindhoven proti Groningenu. V sezoně 2019/20 zapsal v Eredivisie sedm gólů a devět asistencí. Branky střílel v nejvyšší nizozemské soutěži i v evropských pohárech.

Jednadvacetiletý technický středopolař upoutal výbornou levačkou. Hraje na křídle, nejčastěji pravém, nebo na postu špílmachra.

Po konci v PSV se pokoušel o restart kariéry v Juventusu, Sampdorii Janov a Ajaxu. Poslední Ihattarenův zápas spadá do července 2022, kdy se dvakrát trefil za Jong Ajax v přípravném duelu proti Paderbornu.

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články