Program žen na startu nového roku | SK Slavia Praha
Více

Program žen na startu nového roku

Slávistky se sešly k prvnímu tréninku v novém roce po dvou týdenní přestávce v neděli 7. ledna. Před svěřenkyněmi Karla Pitáka stojí výzva v podobě tří zápasů v Lize mistryň na které se budou připravovat v domácím prostředí. Začátek jarní části sezony je naplánován na první březnový víkend.

Hráčky Slavie se sešly poprvé po novoroční pauze v neděli 7. února v Horních Měcholupech, aby zahájily přípravu na zbytek skupiny Ligy mistryň a připravily se na jarní část sezony. Před jejich odloženým duelem v Lize mistryň 18. ledna proti rakouskému St. Pöltenu, který se odehraje v Mladé Boleslavi, je čeká intenzivní přípravný blok v domácím prostředí, který potrvá téměř dva týdny. Následovat bude zápas 25. ledna s norským Brannem a 31. ledna pak slávistky zamíří do Francie na hřiště Lyonu, kde je čeká závěrečné střetnutí skupinové části.„Přípravný zápas nechystáme, o víkendu si asi dáme modelové utkání mezi sebou, máme na to dostatek hráček a věřím, že na ten zápas s Pöltenem budeme dobře nachystaní,“ říká trenér Karel Piták, který byl za minulý rok oceněn Trenérem ženského fotbalu. Pohyby v kádru zřejmě nenastanou. „Musím říct, že nic nechystáme. Maximálně jedna hráčka je ve hře, ale kádr zůstane stejný,“ dodal.

Po zakončení skupiny je naplánován tréninkový blok až do března, kde je čeká na úvod jarní části 9. března venkovní zápas na hřišti Liberce, o týden později 16. března je na programu první jarní domácí derby žen se Spartou. Na konci února si budou hráčky plnit i reprezentační povinnosti na srazu reprezentačního A-týmu žen a reprezentace do 19 let.

„Volno bylo krátké, ale já jsem si ho užila v kruhu rodiny, stihla jsem si dostatečně odpočinout a nabrat síly na další náročnou část, která nás čeká. Už se těším zpět za týmem, až se společně budeme připravovat na tři závěrečné skupinové zápasy Ligy mistryň, příprava nebude dlouhá, protože nás čeká z kraje ledna odložený zápas proti St.Pöltenu. V zápase budeme chtít doma uspět, takže moje veškeré myšlenky už směřují na tento zápas na který doufám, že se dobře připravíme a uspějeme, “ říká po vstupu do nového roku Karolína Křivská.

Aktuálně

O tíze okamžiku, psychické odolnosti i výkonu Ogbua

14. 4. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil s novináři po prohře 0:1 s Viktorií Plzeň o chybějící agresivitě, špatném pohybu, zraněních, síle soupeře či (ne)kvalitě v ofenzivní části. Nezapomněl však vyzdvihnout výkon Oscara Dorleyho s Igohem Ogbuem, který se vrátil do základní sestavy.

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

14. 4. 2024
Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

14. 4. 2024
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Další články