Slavia spojuje. „Street“ si zahráli i kluci z klubů sociálních služeb | SK Slavia Praha
Více

Slavia spojuje. „Street“ si zahráli i kluci z klubů sociálních služeb

Fotbal spojuje. Bez rozdílu. Společně s Fotbalem pro rozvoj jsme zamíchali s věkem, dovednostmi i klubovou příslušností a uspořádali turnaj, který otevřel dveře Slavie sociálně znevýhodněným dětem.

Ulice, betonový plácek nebo trávník v parku. Místa fotbalové improvizace, jejichž kouzlo si vyzkoušel snad každý z nás. Hra na nich probíhala vždy dle otevřených, ale jasně domluvených pravidel. Zapojil se každý, kdo byl v tu chvíli k dispozici. Nehledě na věk, výšku, fotbalový um nebo společenské postavení.

V podobném duchu se nesl i turnaj v tzv. street fotbalu, který na tréninkovém hřišti v Edenu uspořádala naše slávistická mládež. Speciální pro ně byl kromě stylu i tím, že mezi sebe přivítali kluky z klubů sociálních služeb: Člověk v tísni, Proxima Sociale, Neposeda a Dobrovolnické centrum Kladno.

Ti nedostávají tolik příležitostí zahrát si běžnou fotbalovou soutěž, ale na zápolení v rámci pouličních pravidel jsou zvyklí z Ligy férového fotbalu iniciativy Fotbal pro rozvoj. Pod patronátem šéftrenéra žákovských kategorií Ondřeje Jury a psychologa mládeže Martina Macháčka se tak propojily světy nadějných fotbalistů a kluků, pro které je sport, pohyb a pobyt v kolektivu cestou k lepšímu životu.

Tímto turnajem to nekončí. Kluci z programu Fotbalu pro rozvoj se postupně zapojí i do dalších aktivit slávistických mládežnických týmů. Budou se učit. Dlouhodobě. Nejen kopat do míče, ale především vzájemnému respektu, fair-play a fungování v týmu. Pomůže jim to na hřišti, ale hlavně mimo něj.

Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články