Karel Piták trenérem roku 2023 | SK Slavia Praha
Více

Karel Piták trenérem roku 2023

Nejlepším trenérem ženského fotbalu za rok 2023 se stal trenér Karel Piták, jehož vedení dovedlo slávistické fotbalistky k úspěšné obhajobě double a podruhé v řadě k účasti ve skupinové fázi Ligy mistryň. Mezi nadějnými hráčkami vynikla Albína Goretkiová, která byla vyhlášena Talentem roku.

Trenér roku Karel Piták

Čtyřiatřicetiletý Karel Piták se ujal role trenéra ženského slávistického týmu v létě 2022. Tento bývalý reprezentant a záložník, který strávil mnoho let prací s mládeží ve Slavii, převzal trenérské žezlo po Michalu Kolomazníkovi. Už po prvním roce ve své nové roli se Karel Piták umístil na druhém místě v trenérské anketě a následující rok se stává vítězem a držitelem prestižního ocenění. Velkou zásluhou na tom má obhajoba double a probojování se podruhé v řadě do skupinové fáze Ligy mistryň, kde se jeho tým měří s nejlepšími týmy Evropy.

Albína Goretkiová talentem roku

Ocenění Talent roku 2023 si odnáší osmnáctiletá slávistická záložnice Albína Goretkiová. Tato nadějná levonohá ofenzivní hráčka zaznamenává významný progres během svého hostování v Liberci, kde sbírá důležité zkušenosti v ligových zápasech. Její nominace je zcela zasloužená, neboť v dresu národního týmu do 19 let na mistrovství Evropy v Belgii vynikla jako jedna z klíčových hráček svého týmu.

Aktuálně

O tíze okamžiku, psychické odolnosti i výkonu Ogbua

14. 4. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil s novináři po prohře 0:1 s Viktorií Plzeň o chybějící agresivitě, špatném pohybu, zraněních, síle soupeře či (ne)kvalitě v ofenzivní části. Nezapomněl však vyzdvihnout výkon Oscara Dorleyho s Igohem Ogbuem, který se vrátil do základní sestavy.

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

14. 4. 2024
Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

14. 4. 2024
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Další články