Mládežníci jako začínající komentátoři | SK Slavia Praha
Více

Mládežníci jako začínající komentátoři

Při utkání v Edenu byli očima nevidomých slávistických fanoušků. Nyní se naši mládežníci vypravili do ateliérů televize Nova na Barrandově, aby si vyzkoušeli, co obnáší práce komentátora a zažili živý přenos se vším všudy. Na vlastní kůži.

Svoje první televizní studio zažilo, ještě před Vánoci, šest hráček a hráčů z naší mládežnické akademie. Za odměnu a v rámci dalšího vzdělávání v komentování zápasů pro nevidomé, se mohli zúčastnit své první „stáže“. Příprava, průběh i dohrání přímého přenosu čtvrtfinále Anglického ligového poháru mezi Liverpoolem a West Hamem. Večer moderoval Milan Štěrba, který byl i jejich celovečerním průvodcem.

Mládežníci měli možnost vidět, jak vypadá práce moderátora, hostů, komentátorů, režiséra, ale i dalších pracovníků největšího sportovního televizního studia u nás. Po seznámení se všemi zákonitostmi fungování sledovali celý zápas přímo v centru dění.

Po skončení přímého přenosu se všichni přesunuli do speciálních buněk, kde si vyzkoušeli komentovat utkání tak, jak to dělají profesionálové. Se vším všudy.

„Bylo to super, moc nás to bavilo. Jsme rádi, že jsme si to mohli vyzkoušet. Po skončení fotbalové kariéry by nás něco takového určitě bavilo,“ shodli se mládežníci, kteří domů odjížděli, byť v nočních hodinách, spokojení a plní zážitků.

„Naším cílem je dávat mládežníkům víc než fotbalovou výchovu. Třeba skrze zážitky ukazovat profese s naším sportem spojené. Vážíme si toho, že nám profesionálové z Novy věnovali svůj čas a kdo ví, třeba nebyla jména našich talentů na obrazovce naposledy,“ dodal Jakub Splavec, ředitel strategické komunikace SK Slavia Praha.

Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články