Do akademie přichází šestnáctiletý Dávid Kalanin | SK Slavia Praha
Více

Do akademie přichází šestnáctiletý Dávid Kalanin

Do mládežnické akademie přichází šestnáctiletý slovenský brankář a reprezentant Dávid Kalanin. Nastupovat bude v akademii za kategorii U17.

Ze slovenských Košic přichází do Slavie šestnáctiletý brankář Dávid Kalanin. Dávid je 194 centimetrů vysoký slovenský reprezentant narozený 17. května 2007.

„Dávida jsme dlouhodobě sledovali. Naše skauty zaujal mimo jiné i v reprezentačním zápase. Na podzim u nás absolvoval stáž, kde potvrdil svou kvalitu v trénincích i před zraky trenérů brankářů A-týmu,“ říká k příchodu mladého brankáře manažer akademie Petr Hurych.

„Je to pro mě nová životní výzva, na kterou se velmi těším. Těším se, že mi Slavia pomůže rozvíjet se nejen po sportovní, ale i po mentální stránce,“ říká po přestupu Dávid Kalanin.

„Slavia se řadí mezi evropské špičkové kluby, proto jsem rád, že mohu být nyní její součástí. Už dříve jsem Slavii sledoval a patřila mezi mé oblíbené top týmy. Určitě chci pomoct spoluhráčům k co nejlepšímu umístění v lize. Mou motivací do budoucna je určitě jednou nastoupit za A-tým a zahrát si před plným stadionem v Edenu pražské derby,“ dodává Kalanin o své motivaci a cílech do budoucna.

Kalanin přichází do kategorie U17 a už v sobotu bude připraven zasáhnout do přípravného utkání proti Hradci Králové.

Dávide vítej ve Slavii, a ať se ti v dresu s hvězdou na srdci daří!

Aktuálně

Lístky na zápas s Olomoucí jsou vyprodané

21. 4. 2024
Vstupenky na poslední domácí zápas základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci jsou vyprodány. Slavii bude povzbuzovat plná Fortuna Arena!

Totální podcast s Olivií Lukášovou a Gabrielou Šlajsovou

20. 4. 2024
Olivie stráží tři tyče, Gabriela brání i tvoří hru a se spoluhráčkami míří k obhajobě „doublu“. Kromě výkonů na hřišti se zajímají také o popularizaci žen ve sportu. Co říkají na kampaň #LetUsCook a v jakém stavu je český ženský fotbal? To a ještě mnohem víc se dozvíte v novém Totálním podcastu.

ONLINE: Od 14:00 úvod nadstavby proti Liberci

20. 4. 2024
Slávistky hrají od 14:00 v Horních Měcholupech úvodní zápas nadstavbové části 1. ligy žen proti Slovanu Liberec. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu.

Další články