Daniel Toula prodloužil smlouvu se Slavií | SK Slavia Praha
Více

Daniel Toula prodloužil smlouvu se Slavií

Stále teprve osmnáctiletý útočník Daniel Toula prodloužil smlouvu ve Slavii do léta 2027.

Toula začínal s fotbal v šesti letech ve Slavii, když jako malý kluk přišel na nábor do mládežnické akademie. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v sezoně 2021/2022 získal s kategoriemi U17 i U19 mistrovský titul. Stal se také vítězem Československého poháru, když sešívaní porazili slovenského mistra U19 AS Trenčín 4:2.

V sezoně 2022/2023 zasáhl za nejstarší dorosteneckou kategorii do utkání UEFA Youth League proti Genku. Od léta 2023 je stabilním členem kádru B-týmu, ve kterém se v útoku mimo jiné střídá s Milanem Škodou. „S Milanem se mi hraje skvěle. Na tréninku vždy koukám, jak zakončuje. Je to strašně dobrý člověk, a ještě lepší fotbalista. Když s ním mohu trénovat, byla by chyba se od něj neučit,“ přibližuje Daniel Toula.

V aktuální sezoně nastoupil Toula do patnácti zápasů v ČFL a podařilo se mu vstřelit pět gólů. „Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct. Naskočit do všech zápasů a dát pět gólů je pro mě něco neskutečného. Přál bych si dát ale gólů více,“ říká Toula.

Aktuálně

David Douděra v nominaci na nejhezčí gól UEL

27. 5. 2024
Nádherný volej Davida Douděry z úvodního osmifinále proti AC Milán byl vybrán mezi deset nejhezčích branek skončeného ročníku Evropské ligy. Slávisti, dejte Doudisovi hlas!

O kvalitě ligy, kvalifikaci LM i přestupech

26. 5. 2024
Jindřich Trpišovský na poslední pozápasové tiskové konferenci v sezoně hovořil s novináři o skalpu Mladé Boleslavi, konci Stanislava Tecla, 39 brankách Václava Jurečky i možném pohybu v kádru během letní přestávky.

Hořký primát, chtěl jsem titul. Žene mě Standa Vlček

26. 5. 2024
Dva roky ve Slavii, 39 ligových branek, dvě koruny pro Krále střelců FORTUNA:LIGY. Exkluzivně pro #SlaviaTV odpovídal Václav Jurečka.

Další články