Slončík a Potměšil podepsali své první profesionální smlouvy | SK Slavia Praha
Více

Slončík a Potměšil podepsali své první profesionální smlouvy

Obránce Šimon Slončík a útočník Petr Potměšil podepsali své první profesionální smlouvy se Slavií. Gratulujeme!

Šimon Slončík (15. května 2007 – obránce)

Šimon začínal s fotbalem, stejně jako jeho bratr Tom, v rodném Zlíně ve svých sedmi letech. Ze Zlína v létě 2021 zamířil do akademie Baníku Ostrava, kde strávil jeden rok, po kterém se vrátil zpět do města Tomáše Bati. V srpnu 2022 pak zamířil do Slavie do kategorie U17. Na podzim 2023 se přesunul ke kategorii U19, za kterou nyní pravidelně nastupuje. V devíti utkáních za nejstarší dorosteneckou kategorii ze své pozice obránce vstřelil jednu branku.

Petr Potměšil (19. ledna 2008 – útočník)

Petr začínal s fotbalem na Slavii, ve svých šesti letech. Postupně procházel všemi mládežnickými kategoriemi. V září roku 2018 zamířil do Football Talent Academy, ale o rok později zamířil zpět do sešívaného dresu. Mládežnický reprezentant nastupuje aktuálně za kategorii U16, ale připsal si už také několik startů za kategorii U18 v České lize dorostu. Za kategorii U16 se mu podařilo na podzim vstřelit ve 14 zápasech 17 gólů.

Aktuálně

Staněk nahradil na soupisce pro UEL zraněného Koláře

4. 3. 2024
Slávistickou soupisku pro Evropskou ligu doplnil brankář Jindřich Staněk, který na soupisce nahradil zraněného Ondřeje Koláře.

Běží předprodej pro permanentkáře na domácí AC Milán

4. 3. 2024
Vstupenky na domácí odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán se začaly prodávat v předprodeji pro majitele permanentních vstupenek ve čtvrtek 29. února. Ve druhé fázi prodeje si budou moci koupit permanentkáři jeden další lístek, případná 3. fáze bude vyhrazena pro členy Odboru přátel a Fanklubu. Volný prodej začne 11. března pouze v případě volné kapacity.

Šachy a výborná obrana. Mojmír? Neskutečný výkon

3. 3. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po bezbrankové remíze na Letné o změnách v rozestavení i sestavě, debutu Jindřicha Staňka, výkonech Tomáše Vlčka a Mojmíra Chytila, remíze i situaci v tabulce.

Další články