Lucie Bendová prodloužila smlouvu | SK Slavia Praha
Více

Lucie Bendová prodloužila smlouvu

Defenzivní obránkyně Slavie Lucie Bendová prodloužila se Slavií kontrakt do 30. června 2026. V rozhovoru se podělila o své dojmy z podpisu nové smlouvy a rozpovídala se o zranění, které jí pozastavilo kariéru v minulé sezoně.

Fotbalová cesta Lucie Bendové začala ve Velkém Meziříčí, kdy ji rodiče přivedli na první fotbalový trénink. V osmi letech přestoupila do Slavie, kde střídavě nastupovala za kluky i holky. Postupně prošla mládežnickými kategoriemi až k dorostenkám, odkud se probojovala do ženského A-týmu, kde si vybudovala stálé místo. Mladá a talentovaná obránkyně je považována za jednu z nejnadějnějších defenzivních hráček své generace, svoji první profesionální smlouvu podepsala už v sedmnácti letech. V dresu Slavie prokázala své mimořádné schopnosti a klub si její služby zajistil až do roku 2026.

Ve slávistickém dresu stihla nastoupit do sedmi zápasu Ligy mistryň, odehrála přes 500 ligových minut a dvakrát zvedla nad hlavu pohár pro mistryně ligy a vítězky poháru FAČR. Její vynikající výkony nezůstaly bez povšimnutí – v roce 2022 byla oceněna cenou Talent roku. Zazářila také na mistrovství Evropy do 19 let v Belgii, kdy byla nejmladší hráčkou na soupisce, v současnosti se v reprezentačním výběru pyšní kapitánskou páskou.

„Jsem ráda, že jsem mohla ve Slavii prodloužit smlouvu, budu se to snažit splatit výkony na hřišti. Máme teďka skvělý tým a doufám, že obhájíme titul i double,“ říká po podpisu mladá obránkyně Slavie.

Ať se ti v těch nejkrásnějších barvách daří i nadále, Lucko!

Aktuálně

Totální podcast s Filipem Březinou a Davidem Foldynou

23. 2. 2024
Každý bojovník s těžkou nemocí potřebuje kolem sebe partu lidí, kteří mu dodají sílu a odvahu říct: „Do háje s ní!“. V rámci měsíce února, který Slavia věnuje podpoře boje proti rakovině, se o svůj příběh podělili herec Filip Březina a předseda spolku FxCK CANCER David Foldyna.

Soupeř na úrovni Ligy mistrů. Na San Siro vzpomínám rád

23. 2. 2024
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii italský AC Milán. O soupeři pak promluvil trenér Jindřich Trpišovský a zavzpomínal i na utkání Ligy mistrů na legendárním San Siru.

Informace ke vstupenkám do Milána

23. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články