Proti St. Pöltenu chceme uspět, uděláme maximum | SK Slavia Praha
Více

Proti St. Pöltenu chceme uspět, uděláme maximum

Fotbalistky Slavie čeká ve čtvrtek od 18:45 čtvrté utkání Ligy mistryň proti rakouskému St. Pöltenu. Na tiskové konferenci promluvil trenér Karel Piták a útočnice Tereza Szewieczková, která se vrací po zranění.

Slávistky čeká po roce domácí utkání s rakouským St. Pöltenem, a to na stejném stadionu v Lokotrans Areně v Mladé Boleslavi, kde poslední vzájemné domácí střetnutí skončilo těsnou porážkou 0:1, kdy se rakouský tým prosadil v nastaveném čase. „Na zápas mám smolné vzpomínky, když to vezmu z osobní stránky, vážně jsem se zranila, to bych nechtěla, aby se opakovalo, navíc jsme dostaly branku v nastavení, což ty vzpomínky ještě zčerňuje. O to máme větší motivaci nastoupit do zápasu a porážku jim vrátit,“ říká Tereza Szewieczková.

„V zápase bylo několik neproměněných vyložených šancí, myslím, že to je něco, s čím se potýkáme i teď, že jsme málo produktivní, což chceme určitě zlomit a jdeme do toho s jednoznačným cílem dát jeden, ne-li více branek, abysme vyhrály. Cesta je dlouhodobá, pracujeme na tom v tréninku, kde se o to soustavně snažíme. Možná nám chybí moment překvapení, větší zachování klidu v koncovce nebo tam třeba bezhlavě vlítnout a branku tam dotlačit. Do zápasu jdeme s úctou a respektem k soupeři, ale myslím, že tři body jsme schopné získat a uspět,“ říká slávistická útočnice.

Tereza Szewieczková se vrací k týmu po skoro osmi měsících nucené pauzy. „V posledním domácím zápase právě se St. Pöltenem jsem si zlomila čéšku v koleni, potom mě na několik měsíců zastavilo onemocnění, po třičtvrtě roce mám neuvěřitelnou chuť se na hřiště vrátit a ukázat, že jsem zpátky.“

„Šance si dokážeme vytvořit, bohužel nám chybí produktivita, někdy i větší klid v koncovce ty situace můžeme vyřešit lépe a to nám chybí. Snažíme se na tom pracovat na tréninku i hráčky střelbou individuálně po tréninku, abychom to zlomily. Věřím, že takovou smůlu už mít nemůžeme, pokud zopakujeme dobrý výkon z prvního zápasu se St. Pöltenem, branky přijdou,“ věří před zápasem trenér Karel Piták.

„Tým soupeře je stejný jako v minulém roce, mají velkou kvalitu, musíme tedy k zápasu velmi dobře přistoupit. To, že se nehraje v Edenu, nás samozřejmě mrzí, ale jsou věci, které neovlivníme. Můžeme ovlivnit to, co se bude dít na hřišti, tam my necháme maximum,“ slibuje trenér žen.

Aktuálně

O tíze okamžiku, psychické odolnosti i výkonu Ogbua

14. 4. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil s novináři po prohře 0:1 s Viktorií Plzeň o chybějící agresivitě, špatném pohybu, zraněních, síle soupeře či (ne)kvalitě v ofenzivní části. Nezapomněl však vyzdvihnout výkon Oscara Dorleyho s Igohem Ogbuem, který se vrátil do základní sestavy.

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

14. 4. 2024
Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

14. 4. 2024
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Další články