O postup se musíme porvat | SK Slavia Praha
Více

O postup se musíme porvat

Fotbalistky Slavie se připravují na poslední domácí utkání ve skupině Ligy mistryň. Ve čtvrtek 25. ledna nastoupí v Lokotrans Areně od 18:45 proti norskému Brannu. Na předzápasové tiskové konferenci promluvila kapitánka týmu Diana Bartovičová a trenér žen Karel Piták.

„Zápas se St. Pöltenem jsme si rozebrali, ukázali chyby a řekli si co by tam mohlo být lepší, z čeho nás soupeř mohl potrestat, pak už jsme se soustředili pouze na utkání s Brannem. Brann je jiný typ soupeře, rozestavením i herním stylem, čekáme úplně jiný zápas než před týdnem. Úroveň norského týmu je vyšší než je v naší lize, je to silový tým na který je potřeba se dobře připravit. Jsme rádi, že jsme konečně vstřelili branku a to prokletí zlomili, podali jsme týmový výkon a konečně nás to odměnilo,“ říká před zápasem kapitánka týmu Diana Bartovičová.

„Výšková převaha Brannu je jeho největší silou, v týmu mají pět šest hráček vyšších než je naše nejvyšší hráčka jako je Bartovičová, nebo třeba MCLaughlin. Centry, které bude posílat Brann do vápna se budeme muset snažit ubránit, snažit se dělat co nejméně standardních situací ze kterých jsou nebezpečné, dokázaly takhle vyrovnat i se silným Lyonem poslední zápas co hrály, takže víme, že v tom mají obrovskou sílu. Brann je kombinačně velmi silný soupeř a nechceme propadnout ve středu pole jako se nám stalo v zápase u nich, chceme být kompaktnější do defenzivy. Víme, že nám remíza nestačí, pokud se chceme rvát ještě o postup musíme vyhrát. Nebudeme mít tolik šancí, jako jsme měli proti St. Pötlenu, musíme se na to soustředit, zachovat chladnější hlavu a být produktivnější. Vítězství ve skupině Ligy mistryň jsme ještě nezažili, po takovém zápase se regenerovalo velmi dobře, jsme rádi, že jsme se toho konečně dočkali. S jídlem roste chuť, takže to chceme zopakovat,“ slibuje trenér Karel Piták.

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články