Eden se proměnil v akademii zdraví pro seniory | SK Slavia Praha
Více

Eden se proměnil v akademii zdraví pro seniory

V rámci lednových CSR aktivit zaměřených na problematiku duševního zdraví věnovala Slavia celý den také seniorům. V prostorách Fortuna Areny si mohli nejstarší vyzkoušet nevšední pohybové aktivity a poslechnout přednášku o zdravém životním stylu.

Den pro zdraví nezaručuje účastníkům, že všichni odejdou zdraví a omlazení, ale dokazuje, že vlastní aktivní zapojení opravdu vede k pocitům lepšího fyzického i psychického zdraví a spokojenějšího života“, říká MUDr. Robert Hoffmann, odborný garant projektu Senior fitnes, s nímž Slavia spolupracuje ve snaze nabídnout seniorům atraktivní sportovní aktivity. Cílem je udržet a prodloužit mobilitu seniorů a pomoci jim předcházet dalším onemocněním. Aktivní pohyb a pobyt v kolektivu. Kombinace, která pomáhá také k dobré psychické kondici.

Jsme moc rádi, že můžeme postupně prohlubovat spolupráci se spolkem Senior fitnes. Na jaře se na Slavii chystáme uskutečnit další akci, kde chceme umožnit seniorům z celé České republiky vyzkoušet si i další sportovní aktivity, včetně walking footballu“, dodává Michaela Schejbalová, CSR manažerka SK Slavia Praha.

Ve společnosti bývalého hráče Slavie Ivo Lubase, si více než dvě desítky seniorů v Edenu vyzkoušely speciální cvičení na židlích a také Nordic walking – chůzi s hůlkami. Série cviků byla navržena ke zlepšení pohyblivosti kloubů, udržování svalové hmoty a také řádného protažení. Důležitou součástí cvičení byla i práce s dechem. „Dušnost trápí velké množství seniorů a omezuje je v pohybu. Proto je třeba věnovat pozornost dýchacím cvičením a provádět je v dobré kombinaci s ostatními typy cviků“, vysvětluje cvičitelka Iva Hoffmannová.

Projekt Senior fitnes rozšířil své aktivity také do oblasti vzdělávání. MUDr. Hoffmann v rámci celodenní akce vedl mimo jiné i odbornou přednášku „Jak být aktivně zdravý“, kde posluchačům představil stěžejní oblasti a aktuální doporučení Světové zdravotnické organizace ohledně zdravého způsobu života – důležitost fyzické aktivity i odpočinku a správné diety.

Aktuálně

Douděra 2028: Jsem tu šťastný. Druhá rodina i domov

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články