Na závěr skupiny UWCL proti Lyonu | SK Slavia Praha
Více

Na závěr skupiny UWCL proti Lyonu

Slávistky se vydávají na poslední výpravu skupinové fáze Ligy mistryň, kde je čeká souboj s francouzským Lyonem. Zápas se odehraje na půdě suverénního lídra skupiny ve středu 31. ledna od 18:45, přímý přenos nabídne stanice DAZN.

V rámci šestého a zároveň posledního kola skupinové fáze Ligy mistryň se naše fotbalistky postaví proti francouzskému Lyonu, který doposud nenašel přemožitele a drží se na čele tabulky bez jediné porážky. V průběhu pěti zápasů dokázal vstřelit soupeřkám celkem dvacet tři branek. Nejlepšími střelkyněmi týmu jsou norka Hegerberg a francouzka Diany, které zaznamenaly po pěti gólech.

Slávistky jsou momentálně na třetím místě tabulky, z pěti zápasů mají čtyři body po remíze a domácí výhře s rakouským St. Poltenem, naší jedinou střelkyní je Michaela Khýrová. I když už slávistky nemají možnost postoupit, tento zápas je příležitostí zakončit skupinovou fázi ziskem dalších bodů. Sešívané fotbalistky to na stadionu v Lyonu velmi dobře znají, s fotbalovým gigantem se tam utkaly již v roce 2015 během čtvrtfinálového klání, kde jim dokázaly vstřelit branku.

„Zápas s Lyonem bude především o defenzivě. Musíme být kompaktní, nedělat velké mezery a snažit se to Lyonu co nejvíc znepříjemnit. Po zisku balonu musíme být odvážné směrem dopředu. Věřím, že i my si nějakou střeleckou příležitost vytvoříme. Lyon patří k nejlepším týmům na světě, bylo by skvělé jim dokázat vstřelit branku,“ říká před zápasem kapitánka týmu Diana Bartovičová.

Utkání se hraje ve středu 31. ledna od 18:45, sledovat ho můžete na stránkách www.dazn.com.

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články