Maksym Talovjerov přestupuje do Lince | SK Slavia Praha
Více

Maksym Talovjerov přestupuje do Lince

Maksym Talovjerov se stává hráčem LASKu Linz, rakouský klub uplatnil na 23letého ukrajinského univerzála opci na trvalý přestup.

Maxi, přejeme ti hodně úspěchů!

Talovjerov přišel do Slavie z Českých Budějovic v lednu 2022, do základní sestavy se natrvalo neprobojoval. Proti LASKu ale odehrál oba zápasy osmifinále Evropské konferenční ligy.

Jarní část minulé sezony strávil odchovanec Šachtaru Doněck na hostování právě v rakouském Linci. Společně s Mosesem Usorem pomohli týmu ke konečné třetí příčce tamní Bundesligy a účasti v play off Evropské ligy, Talovjerov nastoupil do dvanácti střetnutí.

Na přelomu června a července pomohl ukrajinské reprezentaci k bronzu na ME hráčů do 21 let. Po srpnovém návratu do LASKu pak Talovjerov zaznamenal během základní skupiny Evropské ligy svoji první brankou za rakouský tým a dopomohl k jedinému vítězství v EL proti belgickému Royale Union SG.

LASK se po podzimu, během kterého Talovjerov nastřádal jednadvacet soutěžních startů, rozhodl využít opce na hráče.

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články