Taras Kačaraba přestupuje do Dunajské Stredy | SK Slavia Praha
Více

Taras Kačaraba přestupuje do Dunajské Stredy

Ukrajinský obránce Taras Kačaraba po třech letech opouští Slavii, posílí aktuálně šestý tým slovenské Niké ligy Dunajskou Stredu.

Kačaraba do Edenu zamířil v lednu 2021 z Liberce na půlroční hostování s opcí na přestup. „Slavia je nejlepším klubem v Česku, ambice jsou velké. Mým cílem je pomoci týmu a svými výkony chci také potěšit fanoušky. Rád bych klubu pomohl k dalším trofejím," nechal se tehdy slyšet rodák ze západoukrajinského města Žydačiv.

Jeho přání se vyplnila, po konci ročníku 2020/21 mohl se Slavií slavit zisk mistrovského titulu i vítězství v domácím poháru, v prosinci 2021 se díky spolehlivým výkonům stal kmenovým hráčem Slavie.

V sešívaném prožil náročné okamžiky, v domácím utkání Evropské konferenční ligy proti Unionu Berlín utrpěl zlomeninu v obličeji, i chvíle nesmírně emotivní. V den invaze ruských vojsk na Ukrajinu vedl Slavii do souboje s Fenerbahce Istanbul jako kapitán.

V květnu uplynulého roku oslavil na Letné společně se spoluhráči své druhé vítězství v MOL Cupu. Celkem za Slavii odehrál 78 zápasů a vstřelil dva góly, premiérový 29. srpna 2021 v Karviné při remíze 3:3, druhou trefu přidal o rok později při domácí rozborce Teplic (6:0).

Naposledy sešívaný dres navlékl na lednovém kempu v Portugalsku v přípravném utkání proti Guoanu.

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články