Na nákup terénních sanitek putuje 1,25 milionu korun | SK Slavia Praha
Více

Na nákup terénních sanitek putuje 1,25 milionu korun

Generálka před jarní částí sezony nebyla jen o fotbale. Společně se slovenskými hosty ze Zlatých Moravců a hlavně vámi – našimi fanoušky, jsme využili jeho sílu a pomohli tam, kde je to potřeba. Na nákup terénních sanitek pro odvoz raněných na Ukrajině putuje celkem 1,25 milionu korun.

Milion korun se vybralo ze vstupného na zápas, který navštívilo 6 214 diváků, a dvě stě padesát tisíc korun jste poslali na sbírku Nadačního fondu Slavie, která se skládala i z několika doprovodných aktivit.

Společně jsme všichni vykročili #ZaHraniceHriste a od ohlášení přátelského utkání pro dobrou věc bylo jasné, že veškeré vybrané prostředky poputují skrze neziskovou organizaci Post Bellum, projekt Paměť národa a Ukrajinské velvyslanectví v ČR na nákup terénních sanitek a dalšího zdravotnického materiálu.

Když se naskytla možnost podpořit v rámci generálky na ligu nákup „Lanďáků“, které se i díky práci dobrovolníků z Paměti národa a ukrajinské ambasády přemění na terénní sanitky na odvoz raněných, neváhali jsme ani minutu. Je pro nás maximálně přirozené semknout se pro hodnoty, kterým věříme a pomáhat tam, kde je to žádoucí. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří tuto charitativní aktivitu podpořili,“ uvedl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

V krátkém časovém sledu pomáhali nejen slávisté v další sbírce a opět jich přispělo nemalé množství. Jsem na všechny moc hrdý a za celý Fond děkujeme lidem, že pomáhají šířit dobré jméno Slavie,“ dodal David Ocetník, předseda správní rady Nadačního fondu Slavie.

Kromě podpory ze strany Nadačního fondu Slavie a sbírky fanoušků skrze jeho charitativní účet, vyzvala Slavie své příznivce a další fotbalové i sportovní fanoušky také k přímé pomoci na sbírku „Pomozte Ukrajině s Pamětí národa“. Děkujeme všem, kteří se zapojili!

Aktuálně

Šachy a výborná obrana. Mojmír? Neskutečný výkon

3. 3. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po bezbrankové remíze na Letné o změnách v rozestavení i sestavě, debutu Jindřicha Staňka, výkonech Tomáše Vlčka a Mojmíra Chytila, remíze i situaci v tabulce.

Hned ten vůbec největší zápas! Nebál jsem se

3. 3. 2024
Jindřich Staněk při své soutěžní premiéře v dresu Slavie vychytal čisté konto v 310. derby a po zápase souboj s odvěkým rivalem hodnotil na tiskové konferenci.

310. derby na Letné skončilo bez branek

3. 3. 2024
Ligové derby čtyři dny po tom pohárovém ukázalo především souboj obran. Slávisté dokázali dokonale eliminovat útočnou sílu domácích a Jindřich Staněk tak při svém debutu v soutěžním zápase mohl oslavit i první vychytanou nulu. Bezbranková remíza znamená, že rozdíl v tabulce mezi oběma týmy zůstává čtyřbodový.

Další články