Únor jako celosvětový měsíc boje proti rakovině | SK Slavia Praha
Více

Únor jako celosvětový měsíc boje proti rakovině

Ve spolupráci s našimi partnery v oblasti prevence a léčby rakoviny – platformou FUCK CANCER, odborníky z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), neziskovou organizací LOONO a sdružením DONOR – věnuje Slavia měsíc únor, stejně jako i celý svět, aktivitám na podporu boje proti onkologickým onemocněním.

Během února se zaměříme nejen na osvětu a podporu prevence rakoviny, ale také přímou podporu těch, kteří se s tímto zákeřným onemocněním potýkají ať už v rolích pacientů, dárců nebo podporovatelů.

„Chceme upozornit na význam včasné diagnostiky a léčby, stejně tak jako na důležitost psychické podpory pacientů a jejich blízkých. Cílem je nejen šířit povědomí o rakovině, ale i kontinuálně podporovat vzdělávání v této oblasti a přispět k odstranění stigma, které je s nemocí spojeno,“ uvedla Michaela Schejbalová, CSR manažerka SK Slavia Praha.

Jaké aktivity nás čekají?

Díky spolupráci s Fuck Cancer, kterou jsme zahájili loni na podzim, budeme šířit osvětu v oblasti rakoviny zejména u mladistvých. Klub opět zaplaví nejen levandulová barva, ale můžete se také těšit na zajímavé osobnosti z oblasti kultury a sportu, které za organizací stojí.

Aktuálně můžete projekt a prevenci rakoviny podpořit i zakoupením zbrusu nového merche, který najdete na e-shopu Fuck Cancer.

Registrace dárců kostní dřeně

Společně s IKEM nabídneme příležitost stát se potenciálním dárcem kostní dřeně. Počínaje zápasem s Jabloncem v neděli 11. února, bude na všech únorových klání ve Fortuna Areně připraven stan, kde se zájemci mohou přihlásit k registraci jako dárci kostní dřeně. Nacházet se bude viditelně v rámci #SlaviaFestu.

Podmínky pro registraci můžete předem najít na webu Českého registru dárců krvetvorných buněk. Ve zkratce vám bude k registru stačit splňovat těchto 5 bodů:

  • věk od 18 do 40 let věku (do 41. narozenin) - dárce je registrován do 55 let včetně
  • výborný zdravotní stav
  • bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)
  • hmotnost více než 50 kg
  • veřejné zdravotní pojištění platné v ČR

Seznámení s velkými bojovníky i malými hrdiny

Hlavní událostí bude domácí zápas s Pardubicemi, který se uskuteční v neděli 25. února. Ve spolupráci s Fuck Cancer se na něm objeví sportovní hvězdy, jejichž životy ovlivnila vlastní zkušenost s rakovinou. Hráče A-týmu budou na hřiště doprovázet děti ze spolku DONOR, který se věnuje podpoře a psychosociální pomoci pacientům po transplantaci a ve fanzoně budete mít další možnost přidat se k dárcům kostní dřeně a pomoci darovat lidský život.

Prevence!

V neposlední řadě, chceme únorovými aktivitami upozornit na důležitost prevence a opět spojit síly s organizací LOONO, která se nejen skrze aplikaci Preventivka na včasnou péči specializuje. Uživatelům nabízí přehledné informace o prevenci, vysvětluje důležitost pravidelných prohlídek a poskytuje praktické rady pro udržení zdravého životního stylu. Dlouhodobě ji testují i naše slávistky, které v růžových barvách opět upozorňují na problematiku rakoviny prsu.


Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články