Ewerton bude dál hostovat v Baníku Ostrava | SK Slavia Praha
Více

Ewerton bude dál hostovat v Baníku Ostrava

Brazilský záložník Ewerton po absolvování portugalského soustředění pokračuje v hostování s opcí na přestup v Baníku Ostrava, kde už působil během podzimní části sezony. Ať se v Baníku dál daří, Ewe!

Na Ewertona přišlo několik nabídek, které však samotný hráč odmítl. Vzhledem k nadstandardním vztahům nejvyšších představitelů vedení obou klubů Slavia souhlasila s jeho přesunem do Ostravy. Oproti podzimu se mění to, že Slavia nenese náklady na hostování, protože je sdílí Baník a hráč. Ten v tomto nastavení souhlasil i se snížením svého platu.

Ewerton do Edenu přišel v červnu 2022 z Mladé Boleslavi s vizitkou sedmého nejlepšího střelce nejvyšší české soutěže, v ligovém ročníku 2021/22 skóroval jedenáctkrát. V červenobílém dresu nastoupil v loňské sezoně celkem do 26 utkání, dvě branky vstřelil v lize, na stejný počet dosáhl v Evropské konferenční lize. Z části ročníku jej vyřadilo vážné zranění, které utrpěl 7. července během domácího utkání se Zlínem.

Během podzimní části sezony odehrál za Baník patnáct ligových střetnutí s bilancí šesti branek a dvou asistencí. Se Slavií absolvoval soustředění v Algarve, proti Guoanu zařídil při výhře 3:1 vítěznou trefu.

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články