Najdi shodu, daruj život! | SK Slavia Praha
Více

Najdi shodu, daruj život!

V Česku každý rok onemocní stovky lidí leukémií nebo jinou vážnou poruchou krvetvorby, které se neslučují s životem. Mezi pacienty jsou děti, náctiletí i dospělí, pro které může být jednou z mála nadějí na uzdravení najít shodu s dárcem krvetvorných buněk.

„Vstoupit do registru dárců není nic složitého, přijdete, vyplníte dotazník, popovídáme si a vytřete si štětičkou pusu. Reálně se stane dárcem jen asi každý 500., šance je tedy spíš malá. Pro pacienta je ale každý nový registrovaný dárce nadějí – na shodu, která se pro něj rovná výhře v loterii. Může se totiž stát, že právě vy budete na celém světě jeho jedinou nadějí na přežití,“ říká koordinátorka projektu Daruj život Simona Hammerová.

Lucie a Jakub, dvojice hrdinů, kteří skrze dárcovství kostní dřeně život zachránili. Poslechněte si, jak málo stačí k úspěšné registraci mezi dárce a vytvořte společně s námi co nejširší základnu naděje pro každého pacienta.

Jak na to?

Po celý únor naleznete před domácími zápasy ve slávistické fanzoně stany IKEM/Českého registru dárců krvetvorných buněk, kde se budete moci v pár minutách registrovat.

Podmínky pro vstup do registru:

  • věk 18-40 let
  • hmotnost více než 50 kg
  • dobrý zdravotní stav
  • bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)
  • zdravotní pojištění platné v ČR

Dárcovství je dobrovolné, anonymní a bezplatné.

Více informací k dárcovství kostní dřeně najdete na www.darujzivot.cz

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články