149 výher v lize za Slavii. Historický rekord Jindřicha Trpišovského | SK Slavia Praha
Více

149 výher v lize za Slavii. Historický rekord Jindřicha Trpišovského

Nedělní skalp Jablonce posunul Jindřicha Trpišovského na pozici nejúspěšnějšího trenéra v novodobé historii české nejvyšší soutěže v počtu vítězství získaných na lavičce jednoho klubu. Trpišovský výhrou číslo 149 překonal Pavla Vrbu.

Pane trenére, vám i vašim kolegům obrovská gratulace! DĚKUJEME!

Jindřich Trpišovský, Zdeněk Houštecký, Jaroslav Köstl a Štěpán Kolář dorazili do Edenu v prosinci 2017. Od té doby vedli Slavii ve 207 ligových střetnutích s bilancí 149 výher, 38 remíz a 20 porážek. Jejich svěřenci nastříleli celkem 473 branek (skóre 473:144) a vyhráli 72 % utkání, bodovali v 90,3 % střetnutí.

Trenérský tým získal pro Slavii tři mistrovské tituly, Zlatý hattrick v sezoně 2020/21 byl završen unikátním počinem, když sešívaní celý ročník absolvovali bez jediné porážky.

Pavel Vrba s Plzní dosáhl na 148 vítězství, třetí příčka náleží Petru Radovi a jeho 103 výhrám získaných s Jabloncem. Vrba i Rada ale své kluby koučovali při dvou angažmá.

„Je to velký milník, obrovské číslo. Navíc během jedné šňůry. Připomíná nám to dlouhou dobu, kterou už ve Slavii jsme. Na takové číslo je potřeba hodně sezon, hodně zápasů. Je to velká pocta, ukazuje to na skvělé hráče, kteří ve Slavii byli, které jsme mohli trénovat, a na skvělé lidi, se kterými jsme mohli spolupracovat. Venca Jurečka dal Jablonci asi ještě důležitější gól, než si sám myslel," bilancuje se smíchem Jindřich Trpišovský.

„149 výher během šesti let ve Slavii je neskutečné, famózní. Všechno se to sešlo. Není to jen o trenérech, je to o celém klubu, všech hráčích. Myslím si, že díky této metě si vítězství nad Jabloncem budeme dlouho pamatovat, utkví nám v paměti. I bez toho rekordu by to ale byl senzační zážitek… Budeme si to prostě pamatovat do konce života,“ navazuje Zdeněk Houštecký.

Rekordní výhru nad Jabloncem už s kolegy nemohl prožít Jaroslav Köstl, který od ledna plní roli asistenta u národního týmu. V neděli byl ale v Edenu osobně přítomný, před úvodním výkopem z rukou místopředsedy představenstva Martina Říhy a manažera A-týmu Přemysla Kováře převzal památeční dres a obraz.

„Byl tady, může si to počítat také,“ má jasno Trpišovský. „Přišel se rozloučit, byl tady s malým synem. Prožíval to s námi. Reprezentace ještě nezačala hrát, pořád ho bereme tak, jako by tu s námi byl,“ dodává Houštecký.

Ve statistice celkového počtu ligových vítězství v novodobé historii má Jindřich Trpišovský na kontě 185 výher, na vedoucího Pavla Vrbu ztrácí šest vítězství.

Kdy padne další rekord?

Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Slavia a eToro prodloužily smlouvu o generálním partnerství

19. 6. 2024
SK Slavia Praha a obchodní a investiční platforma eToro prodloužily smlouvu o generálním partnerství. Logo eTora tak zůstane na našich dresech i v nadcházející sezoně.

Další články