Sedmdesáté páté narozeniny Slávky Vošické a Oliny Pelikánové | SK Slavia Praha
Více

Sedmdesáté páté narozeniny Slávky Vošické a Oliny Pelikánové

Historie ženského fotbalu na Slavii se začala psát v roce 1966, kdy tým poprvé triumfoval na turnaji O Perníkové srdce. Mezi průkopnice ženského fotbalu na Slavii patří dlouholetá kapitánka týmu Slávka Vošická a Olina Pelikánová, které nedávno oslavily 75. narozeniny.

Oldřiška „Olina“ Pelikánová

Od založení ženského týmu na Slavii se slávistky staly v letech 1966 až 1970 nepřekonatelným týmem jak na domácí scéně, tak i v mezinárodním prostředí. V prestižním turnaji O perníkové srdce dominovaly, když z 26 ročníků vyhrály celkem 13krát. Výraznou hráčkou té doby byla obránkyně Olina Pelikánová, která oslavila sedmdesáté páté narozeniny 4. ledna, nositelka dresu s číslem 5 je známá svým neomylným smyslem pro humor a nezlomným týmovým duchem. Jestli na zápasech našich žen zaslechnete nadšené povzbuzování, je velká šance, že to bude právě ona – energická a charismatická dáma, vždy se slávistickou šálou v ruce, nebo kolem krku.

Zdislava „Slávka“ Vošická

Slávka Vošická narozena 1. února 1949 je významná postava, která sehrála klíčovou roli v počátcích ženského fotbalu na Slavii. Jako dlouholetá kapitánka a reprezentantka se do roku 1986 zúčastnila více než 700 zápasů. Po konci aktivní kariéry zůstala s týmem až do roku 2003 jako jeho vedoucí. Vynikající fotbalistka a výrazná osobnost, která se projevovala nejen na hřišti, ale i mimo něj. Svou vášeň pro fotbal si zachovala a kdykoli se s ní setkáte, projeví hluboké znalosti o současném dění nejen ženského fotbalu.

Dámy, přejeme krásné narozeniny a pevné zdraví!


Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články