Slávistky porazily dorost Viktorie Žižkov | SK Slavia Praha
Více

Slávistky porazily dorost Viktorie Žižkov

Fotbalistky Slavie si udržely vítěznou formu i ve druhém přípravném zápase. Po úspěšném utkání s polskými Katowicemi se tentokrát postavily proti dorostencům Viktorie Žižkov U16 a opět zvítězily!

Slávistické fotbalistky ukazují v přípravě skvělou formu. Po vítězství nad polským šampionem z Katowic si připsaly další úspěch, když v náročném duelu porazily dorost Viktorie Žižkov U16. Úvodní gól zápasu zaznamenala Tereza Krejčiříková, která se prosadila hlavičkou po rohovém kopu Kateřiny Svitkové. Dvojice Karolína Křivská a Tereza Krejčiříková připravila příležitost pro Kristýnu Růžičkovou a ta střelou navýšila skóre na 2:0. Třetí branku přidala Haleigh Stackpole, která se trefila po centru Kristýny Růžičkové. Do poločasové přestávky se však skóre vyrovnalo na 3:3, Viktorka dokázala využít individuální chyby hráček Slavie a potrestat je.

Trenér Karel Piták rozložil výkonnost hráček před reprezentační pauzou na oba poločasy. Ve druhé polovině utkání přišly na hřiště nové tváře, které si dokázaly po celý poločas vytvořit několik šancí avšak bez vstřelené branky. Až v polovině druhého poločasu se na soupeřově straně hřiště našim hráčkám podařilo získat míč a následně jej přihrát Petře Divišové, jejíž pokus skončil na břevně, odražený míč si našla Marjolen Nekesa a zvýšila skóre na 4:3. Tereza Szewieczková poté pečetila výsledek zápasu hlavičkou po centru Gabriely Šlajsové a stanovila konečné skóre na 5:3.

Naše fotbalistky se po reprezentační pauze utkají v sobotu 2. března v čtvrtfinále poháru FAČR s týmem Heršpic.

Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články